Bakışlarınızı Etkili Hale Getiren Makyaj Tüyoları! Göz kalemini alın ve.

Bakışlarınızı Etkili Hale Getiren Makyaj Tüyoları! Göz kalemini alın ve.

Çeşit çeşit göz kalemi tercihleri arasında kendi göz tipiniz, istediğiniz makyaj ve ten renginize en çok gidecek rengi bulmakta zorlanıyor musunuz? Gözlerinizi hangi göz kaleminin daha küçük ya da büyük göstereceğini öğrenmek için yazımıza göz atın...

Gözlere kalem mutlaka çekilmeli, göz makyajını tamamlayan, maskarayı ortaya çıkaran ve gözlerin güzel görünmesi için son vuruşu yapacak olan göz kalemi ile harikalar da yaratabilirsiniz, korkunç bir sonuç da alabilirsiniz.

Örneğin zaten küçük gözleriniz var ve göz makyajı göz kalemini sürene kadar harika gidiyordu. Gözleriniz olduğundan iri görünürken zifiri siyah kalemi çektiniz ve birden gözleriniz küçücük mü kaldı? Sebebi tabi ki göz kalemi ve göz kaleminin rengi... Gözleri daha küçük gösteren siyah kalemler sadece iri gözlü kişilerin kullanabileceği yapıdadır. Gözleri daha kısık göstermek isteyen kadınlar tercih edebilir ancak büyütmek istiyorsanız açık renklere yönelmeniz gerekiyor. Örneğin beyaz renkli göz kalemi gerçekten gözü kocaman gösteriyor.

Ancak yine de "ben koyu renk istiyorum" diyorsanız kırık kahverengi ya da gri gibi tonlara yönelebilirsiniz. 

Göz kalemlerini kullanmadan önce haşince kalem tıraşta açmayın! Çok fazla incelen uçlar maalesef sürerken kırılabilir ve makyajı mahvedebilir. Zaten çok yumuşak yapıda oldukları için bir kaç kez de yere düşürdüyseniz açtığınızda zaten kopup gider. bunun yerine çakı ya da bıçakla aşın ve sivrileştirmekle uğraşmayın.

Başlarken kapatıcı ve baz uygulamak önemli

İlk adımda da kapatıcı sürerek işe başlayın. Hatta üzerine baz sürerek göz kaleminin sabitlenmesini sağlayabilirsiniz tabi eğer buğulu göz makyajı yapacaksanız. Göz kaleminizin kapağını kullandıktan sonra kapatarak hijyenik tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca göz kaleminizi gözünüzün dışına sürüp dağıtarak buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Dağıtmak için de fırça kullanabilirsiniz.

Derin bakışlar için gözün hem içini hem de dışını göz kalemi ile boyayın ancak bunun gözünüzü küçük gösterebileceğini de unutmayın. Kirpikleri doldurmak için de kirpiklerin diplerine göz kalemi uygulayın.

Gözlerinizde çekik bir görüntü elde etmek isterseniz gözlerinizin üstlerine ve yanlarına doğru kalemi uzatarak kedi makyajı yapabilir ve bu görünüme kavuşabilirsiniz.

İlgili Haberler