Bal kullanarak cildinizi gençleştiren maske nasıl yapılır?

Yıllar geçtikçe cildimiz eski görünümünü kaybediyor. Yaşlandıkça cildimizde kırışıklıklar ve lekeler oluşuyor. Bu duruma düşmemek için bir sürü ürün kullanıyoruz.

Bal kullanarak cildinizi gençleştiren maske nasıl yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2020 23:02

Ancak bu ürünler bazen pek işe yaramıyor.  Peki, size cildinizi gençleştirmenin yolunun bal kullanmak olduğunu söylesek ne derdiniz? Birazdan size vereceğimiz önemli tariflerle cildinizi yaşlanmaya karşı koruyabileceksiniz. İsterseniz başlayalım.

Bildiğiniz üzere balın faydaları saymakla bitmez. Genel olarak balı bizler kahvaltı yaparken kullanırız. Ancak yapılan araştırmalar balın sadece yemek için kullanılmadığını söylüyor. Uzmanların söylediğine göre balın yararlarından birisi de cildimizin nem dengesini sağlayarak cildimizi gerginleştirmesi.

Bu kadar faydalı olan balın cildimize yararına bakalım o zaman.

Ballı maske ve tonik yapma

Temizleyici tonik

Bildiğiniz üzere tonikler cilt temizliği için özel olarak üretilen ürünlerdir. Birazdan size vereceğimiz bu tarif ile dışarıdan alacağınız bu ürünü kendiniz evde rahatlıkla yapabileceksiniz.

Temizleyici tonik tarifi

Temizleyici tonik için malzemeler

  • Bal
  • Salatalık suyu

Temizleyici tonik nasıl hazırlanır ve cilde nasıl uygulanır?

İlk olarak 2 kaşık balın içerisine salatalığın suyunu sıkarak koyuyoruz. Bu iki besini iyice karıştırıyoruz. Daha sonra karıştırdığımız bu karışımı bir şişe ya da bir kabın içerisine koyuyoruz. Yatmadan önce bu karışımı boyun ve yüz bölgemize sürüyoruz. 10-15 dakika bekledikten sonra boyun ve yüzümüzü su ile yıkıyoruz. Hepsi bu kadar.

Bu karışımı cildinize 1 ay boyunca her gün uygularsanız cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Maske tarifi

Maske tarifi için malzemeler

  • Civanperçemi
  • Zeytinyağı
  • Limon suyu
  • Yumurta sarısı
  • Bal
  • Yulaf unu

Ballı maske nasıl hazırlanır ve cilde nasıl uygulanır

İlk olarak yapmanız gereken civanperçemini 10 dakika kadar suyun içerisinde kaynatıyoruz. Daha sonra civanperçemini biraz soğumaya bırakıyoruz. İçerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekliyoruz. Birkaç damlada limon suyu ekliyoruz.

Daha sonra karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yumurta sarısını katıyoruz. Biraz da üzerine yulaf unu ekleyip iyice karıştırıyoruz. Karıştırma işi bittikten sonra maskeyi cildimize uyguluyoruz. Yarım saat sonra uyguladığımız maskeyi su ile bolca yıkıyoruz.

Bu maske cildimizde bulunan kırışıklıkların yok olmasını sağlayacak. Maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. 

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.

ULUSALPOST

.

Fotoğraf: İHA