Bal ve Karabiberi kaynatarak karıştırıp gece uyumadan içtiğinizde o sorunu geçiriyor

Bal ve Karabiberi kaynatarak karıştırıp gece uyumadan içtiğinizde o sorunu geçiriyor

Şimdi sizlere hayat kurtaran bir karışımdan bahsedeceğiz. Eğer sizde etkilerinden yararlanmak istiyorsunuz bu karışımı zor durumda kaldığınızda deneyebilirsiniz! Bakın ne gibi yararları var..

Karabiber en sevilen baharatlardan. Yumurtalara salatalara çorbalara yapılan yemeklere et üzerine hatta kısırlara bile karabiber kullanırız.

Günümüzde en çok tüketilen baharatlardan olan karabiberin faydaları ise herkesi şaşırtıyor. Karabiberin bilinen en büyük faydası ise sindirimi geliştirir ve iltihabı azaltır.

Öte yandan cilt bakımına olumlu katkılar sağlar ve solunumu rahatlatır.

Aynı zamanda karabiber kalp krizi ve felç riskini azaltır. Kanseri önleyen karabiber kilo kaybını da desteklemektedir.

Peki karabiber ve bal karışımının ne gibi etkisi var?

Doğal enerji kaynağı olan balla karabiber karıştırılırsa balgamlı hale gelen kuru öksürüğü çözmeye birebir yardımcı olur.

Peki nasıl hazırlanır? İşte o harika çayın tarifi..

Genelde uzun zamandır tarifi ben bu şekilde hazırlıyorum. 4 Tatlı kaşığı balı 1 çay kaşığı taze çekilmiş olan karabiberle karıştırıyorum.

Ardından kaynar su döküyor ve demlenmeye bırakıyorum. 10 Dakika sonra süzerek bardağa alıyorum bu çayı.. Bilmeniz gereken fazla bekletmemek eğer karabiber çayını taze ve sıcakken içmezseniz etkili olmuyor. Soğuduktan sonra tekrar ısıtacağınız bu çay öksürüğü geçirmez bütün etkisi yok olmuş olur o yüzden demleyip on dakika içinde tüketmeye dikkat edin..