• BIST 103.310
  • Altın 228,775
  • Dolar 5,4693
  • Euro 6,2098
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 16 °C

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit’te Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit’te Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Vali Yazıcı öğrenciler ile kitap okudu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Hayırsever Fernur Sözen'in de eşlik ettiği ziyarette BENGİ Projesi hakkında bir değerlendirme de bulunan Vali Yazıcı, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

Öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, burada öğretmenlerle tek tek tanışarak, okulun Güney Marmara'ya hizmet veren güzel bir okul olduğunu, bu okuldan yetişecek öğrencilerin başta Balıkesir ve Türkiye'nin değişik yerlerindeki turistik tesislerde çalışma imkânı bulacaklarını, onun için iyi yetiştirilmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var. Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. Bu süreçte BENGİ Projesine yapmış olduğunuz katkılar ve verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyor; okul idarecilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum ." dedi.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Hayırsever Fernur Sözen öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. Öğrencilerin ileride iyi bir iş sahibi olabilmeleri için derslerine çok çalışmaları gerektiği söyleyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gayret göstererek, derslerinde başarılı olmalarını ve çok çalışmalarını istedi ve kendisinin zor şartlar altında eğitimini nasıl tamamladığını paylaştı. Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, "Gayretli çalışır, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşırsınız." dedi. Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini de alan Vali Yazıcı, "Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar." şeklinde konuştu.

Öğrencilerin çok çalışıp başarıyı en özverili şekilde yakalaması için her zaman arkalarında olacaklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin ve hedeflerinin olması gerektiğini dile getirdi. Bu okuldan yetişecek öğrencilerin turizm ve otelcilik konusunda deneyimli olacaklarına inandığını ifade eden Vali Yazıcı, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Doğal güzelliği, tarihi mekânları, kültürü, denizi ile turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde, turizme yönelik bu tür okulların bulunması bizler için bir şans ve avantajdır. Hizmet sektörü, ülkemizde ve dünyada hızla gelişirken eleman ihtiyacı en çok hissedilen meslek dallarından biridir. Bu tür okullarda kendisini iyi yetiştiren, kendilerine sunulan eğitim imkânlarını en iyi şekilde kullanan çocuklarımız bir bakıma iş garantili olarak mezun oluyorlar. Hizmet sektöründe personelimizin iyi yetişmiş ve görevini iyi yapıyor olması, donanımlı olması son derece önemli. Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de, nitelikli personel ihtiyacını kapatacak en önemli okullarımızdan birisi. Gerçekten buradan yetişen çocuklarımızın ben iş sorunu olacağını düşünmüyorum. Turizmde büyük roller üstleneceksiniz. Her açıdan sizler için bizler için çok özel bir okul. Türkiye'de turizm çok ilerledi, önünüz çok açık. Başarılarla dolu bir gelecek sizi bekliyor. Türkiye'nin ara elemana ihtiyacı var. Mesleki ve teknik eğitime ihtiyacı var. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli rol üstlenecek gençlerimizin, meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılmasının önemini her gün daha çok kavrıyoruz. Bu açıdan son yıllarda gençlerimizi kabiliyetlerine göre yetiştirerek meslek edinmelerini sağlamak milli eğitimin temel politikası haline gelmiştir."dedi.

Hedeflere ulaşmada okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Vali Yazıcı "Hayatı anlamada kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç bunu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. İnşallah başarılı olursunuz hedefinize ulaşırsınız. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. İleride ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın. " dedi. Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Vali Yazıcı, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.

İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı Sayın Vali Ersin Yazıcı'nın Edremit ve Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaretinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit’te Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim