Balkanlarda Dev Anlaşma. Türkiye ve Arnavutluk 7 anlaşmaya imza attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta, Türkiye ile Arnavutluk arasında 7 anlaşma imzalandığı duyuruldu. Arnavutluk ve Türkiye arasındaki anlaşmaların detayları belli oldu.

Balkanlarda Dev Anlaşma. Türkiye ve Arnavutluk 7 anlaşmaya imza attı
Yayınlanma Tarihi : 18 Ocak 2022 02:40

Türkiye ve Arnavutluk arasındaki sıcak ilişkiler sürüyor. Arnavutluk'a Türkiye her dönem desteğini esirgemiyor. Özellikle Arnavutluk'ta meydana gelen deprem sonrası Türkiye büyük destek vermişti. Bugün ise Arnavutluk ve Türkiye arasında önemli anlaşmalara imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan oldukça kalabalık bir heyetle Arnavutluk'u ziyaret etti. Ziyaretle ilgili ayrıntıları İHA derledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gelmiş, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirmişti. Erdoğan ve Rama arasındaki görüşmelerin ardından Türkiye ve Arnavutluk arasında afet ve acil durum yönetimi, medya, devlet arşivleri, kültür ve sanat, güvenlik, gençlik ve spor ile protokol alanında 7 anlaşma imzalandı.