Karadağ Başbakanı Abazovice ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Ukrayna'yı Ziyaret Etti

Karadağ Başbakanı Abazovic ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Ukrayna Devlet Başkanı Vlodomir Zelenskiy'i ziyaret etti. İki lider, ziyaret kapsamında savaşta en çok yara alan İrpin ve Borodyanka'yı da ziyaret etti.

Karadağ Başbakanı Abazovice ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Ukrayna'yı Ziyaret Etti
Yayınlanma Tarihi : 15 Haziran 2022 23:39

Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ukrayna'ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. İki lider, Ukrayna Devlet Başkanı Vlodomir Zelenskiy ve Ukrayna Başbakanı Denis Şmıhal ile görüşme gerçekleştirdi.

Anadolu Ajansı'ndan Lejla Biogradlija'nın haberine göre; Abazovic ve Rama, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile bir araya geldi.

Ortak basın toplantısında konuşan Abazovic, Karadağ'ın Ukrayna'ya askeri ve maddi anlamda destek olmaya hazır olduğunu ifade ederek, Ukrayna'nın AB üyelik sürecini desteklediklerini ve aday statüsü almasının önemli olduğunu vurguladı.

Karadağ'da 10 bin Ukraynalı göçmenin bulunduğunu söyleyen Abazovic, dayanışma göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Rama da Ukrayna'nın geleceğinin AB'de olduğuna işaret ederek Ukrayna'nın aday statüsü almasını temenni ettiklerini söyledi.

fvufmzmx0agu7vc.jpg

Zelenskiy de Karadağ ve Arnavutluk'a Ukrayna'nın mücadelesini anladıkları ve destek verdikleri için teşekkür etti.

Karadağ ve Arnavutluk başbakanları Ukrayna Başbakanı Denis Şmıhal ile de görüştü. İki lider ayrıca Ukrayna'daki savaşın başladığı ilk günlerden itibaren şiddetli çatışmaların yaşandığı İrpin ve Borodyanka'yı da ziyaret etti.

Karadağ Başbakanı Abazovice ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Ukrayna'yı Ziyaret Etti

Kaynak:Haber Kaynağı