Balkon konuşması Davutoğlu seçim sonucu açıklaması

Balkon konuşması Davutoğlu seçim sonucu açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan Ankara'ya geldi. AK Parti Genel Merkezi'nde büyük bir çoşku var.

İşte Davutoğlu'nun açıklamaları;
"81 vilayetimize selam olsun. İlk başkentimiz Konya'dan Cumhuriyet'in başkentine geldik. Size Hz. Mevlana'dan selam getirdik.


Gözlerini bu mübarek ülkeye, Türkiye'ye çeviren milyonlarca Türkiye sevdalısına selam olsun. Kaderini Türkiye'nin kaderine bağlamış, hayır dualarını bu kardeşlerinden esirgemeyen İslam dünyasına selam olsun. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez daha selam ediyorum.
Son 13 yıldan buyana bu hareketin içerisinde ter dökmüş sevdalılara bir kez daha selam ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Tercihleri ne olursa olsun, vakur biçimde demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlarıma selam olsun. Yür
ekli sandık müşahitlerimize şükranlarımı sunuyorum.
Sizler iradenize sahip çıkarak, kardeşliği ve sağduyuyu seçtiniz. Bütün dünyada, barışı hakim kılmak için oylarını kullandınız, o ak pusulada AK Parti'ye mühür vuran o ak ellerinizi barış için kaldırmaya çağırıyorum. 


2002'den bu yana sahip çıktığınız partinize yine sahip çıktınız. Millet olarak, biz var oldukça sürece AK Parti'de var olacak dediniz, milletin kaderini AK Parti'nin kaderiyle birleştirdiniz. Oylarınızla oyunu bozdunuz. Sizler o sandıklara sadece eski Türkiye'nin partilerini değil, şiddeti, istikrarsızlığı gömdünüz. Her iki vatandaşın birinin oyunu alarak, Türkiye'nin tamamında oylarını artırarak AK Parti'ye tek başına iş başına dediniz. 
Hiç vakit kaybetmeden, seherle birlikte iş başına diyoruz.
Değerli vatandaşlarım 7 Haziran sonrası bir dizi komplonun hedefi haline geldi Türkiye! Birileri AK Parti'nin tek başına iktidar olamamasını fırsat bilerek planlarını uygulamaya koydular. Biz 7 Haziran'da yine buradaydık. Bu iradenin gereği olarak ülkeyi hükümetsiz bırakmayacağız dedik. Aziz Ankaralılar şahit olun, sözümüzü tuttuk mu? Şahit misiniz? İşte AK Parti'nin tek derdi vardır. Çok şükürler olsun ki sandıkların açıldığı ilk dakikalardan itibaren kaygılar yerini umuda bırakmıştır. Türkiye şu andan itibaren tartışmaları geride bırakarak geleceğe odaklanmalıdır. Bizim bu ülke için büyük hedeflerimiz var. Milletimiz istikrar istediğini, güven istediğini, meselelerine çözüm istediğini açıkça ortaya koymuştur. Demokrasiden, adaletten, sevgiden geriye bir adım gidilmeyecektir. Herkesin hukuku güven altındadır. Mutlak sürede korunacaktır 78 milyonun umudu. Türkiye, daha güzel daha güçlü olacaktır. 


Husumet ve nefret dili kaybedilecektir. Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecektir.
Bu balkondan bütün arkadaşlarımla, zafere imza atan tüm kardeşlerimle aziz milletime bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye'yi her türlü kutuplaşmaktan çıkaracağız. Emin ve müsterih olsunlar. AK Parti'ye oy veren bütün seçmenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün çoşku sizin hakkınız ama bu çoşkuyu vakarla yaşacak
sınız. Bizi bağrına basan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Gelecek seçimde AK Parti'ye oy verecek diğer seçmenlere ve diğer vatandaşlarımıza da selam ediyoruz. Bu seçimde kimse yenilmemiş ve demokrasimiz kazanmıştır. Emin ve müsterih olun. Verdiğiniz mesaj önümüzdeki 4 yıl yönetime yansıyacaktır"