Bankalardan kredi çekecekler dikkat - Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Uzmanı Açıkladı

Bankalardan kredi çekecekler dikkat - Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Uzmanı Açıkladı

Bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında kredi notu yükseltme gelir. Peki kredi notu nasıl yükseltilir

Kredi notumu nasıl yükseltirim ? Sorusu nakit ihtiyacı olan herkes tarafından araştırılmaktadır. Kredi notu hakkında sayısız makale ve paylaşım kirliliğinin ortasında sizlere daha kısa ve net bilgi vermek istedik. İşin sırrını ve akışını ortaya koyarak daha rahat kredi kartı, kredi, cihaz alabilmenizi sağlayacak bilgileri ileteceğiz.

Kredi notu siz ödemelerinizi geciktirdikçe düşer. Özellikle kredi taksitlerinizi 3 aydan önce ödememeniz kural dışı bir hatadır. Bu nedenle ödemelerinize sadık olmak zorundasınız. Eğer ödemede zorluk yaşayacaksınız notunuzun düşmemesi için kredi taksitlerinizi erteletmekten çekinmeyiniz.

Sürekli kredi ve kredi kartı başvurusu yapmak hakkınızda olumsuz bir intiba uyandırarak kredi notunuzun düşmesine neden olur. Düzenli ödemelerle 1000 puanın üzerine birkaç ay içinde çıkabilirsiniz. Kredinizin takibe düşmesine asla izin vermeyiniz. Gerekirse borç transfer kredisi almaktan kaçınmayınız.

Borçlarınızın avukatlık duruma gelmesi ve icra takibine başlanması, maaşınızda kesintiye gitmesi yaklaşık olarak 5 yıl boyunca kara listeye düşmenize neden olacaktır.  Eğer çalışmıyor ve haciz memurlarına verecek bir şeyiniz yoksa bu size güven vermesin. Nerede ne zaman nakitte ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz.

Faturalarınızı elden ödemek yerine otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunuzu olumlu yönde etkiler. Bunun dışında faturalarınızı geciktirmek hatta hizmet aldığınız operatör yâda servisin hesabınızı kapatması da kredi notunuzu düşürecektir. Kredi notumu nasıl yükseltirim ? Diyenlere lazım olan düşük taksitlerle ödeyebileceği bir krediye başvurmak ve düşük limitli bir kredi kartıyla düzenli ödeme deveranı içinde olmaktır. Siz borçlarınızı ertelemeden ödedikçe bankalar birliği merkezindeki kredi notunuz yükselecek ve bu da Findex notunuzu hızla yükseltecektir.

Eğer birgün gelirde haciz durumu söz konusu olacak olursa kendinizi güvendiğiniz birine 10-20 yıllığına senetle borçlandırınız. Gerekirse ömrünüzün sonuna kadar ödemeyeceğiniz bir borçlandırma ile bizzat kendiniz dolaylı yoldan haciz işlemini başlatınız. Diğer alacaklı banka yâda kurum zaten alacağını tahsil edemeyecek. Yakınınız haciz işlemi ile kendisine aktarılan parayı size iletecektir. Bunu pek kişi dile getirmese de çoğu avukat bunu yapmakta ve tavsiye etmektedir. Belki birileri borcunuzun devasa rakamlara ulaşacağını söyleyerek sizi korkutabilir. Ancak örneğin 40 yaşında birinin 50-60 seneliğine senetle borçlanması mantıklıdır. Siz öldükten sonra alacaklarını kemiklerinizden mi tahsil edecekler?

Kişinin borcuna sadık kalması bir insani görevdir. Ancak bankalar para sattıkları müddetçe bu olacaktır. Yasal tefeci sayılan bu kurumların tefeciliğin yasak olduğu bir kanun içerisinde yerlerini aldıklarını görmek gerçekten esef vericidir. Aynen kumarın yasak olduğu halde milli piyango ve iddaa kumarının yasal olarak oynatılabilmesi gibi.

Borçlarınız sizin kamburunuz olmasın. Sıkıntıya düştüğünüzde sevdiklerinizden destek almakta gecikmeyiniz. Sizi müsrifliğe itecek bağımlılıklarınız varsa kumar gibi, bunları devam ettirebilmek adına hatta daha fazla kazanmak amacıyla kredi çekmeyiniz. Eğer böyle bir duruma düşmüş iseniz durumunuzu sizi anlayacak yakın birine açınız. Kredi notumu nasıl yükseltirim ? Diye sizler sordunuz. Bu nedenle eğer böyle bir durum varsa İş işten geçmeden,  tüm yaptıklarınızdan dolayı insanların ve ailenizin gözünden düşmeden doğru olanı yapınız.

Borçsuz ve bereket içinde mutlu bir şekilde yaşayacağınız nice ömürler dileriz.

En Yeniler