• BIST 110.418
  • Altın 326,761
  • Dolar 6,1779
  • Euro 6,7870
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 17 °C

Bankaya Borcu Olan Emekliler Promosyon Alamıyor

Bankaya Borcu Olan Emekliler Promosyon Alamıyor
Bankaların emeklilere maaş tutarlarına göre promosyon ödemelerine başladığını belirten Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, ancak sicil...

Bankaların emeklilere maaş tutarlarına göre promosyon ödemelerine başladığını belirten Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, ancak sicil affı kapsamında olan, bankalara borç ödemesi devam eden ve PTT Bank'a maaşı yatan emeklilere promosyon ödemesi yapılmadığını söyledi.

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, emeklilerin promosyon ödemelerindeki yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Bankaların promosyon ödemelerini yapmaya başladığını belirten Sıtkı Yılmaz, bankaya borcu olanların ise bu haktan yararlanamadığını söyledi. Yılmaz, "Son bir ve iki yıl önce maaşını başka bankalara taşıyan emeklilere, "üç yıllık taahhüttünüz var" denilerek ya ödeme yapılmıyor ya da sadece farkı ödeniyor. Emekliler, önceki anlaşma ile yeni kazanılan hak arasında bir alaka olmadığını düşünüyor. Paranın tamamını istiyor. Ancak banka buna yanaşmıyor. Sicil affı kapsamında olanlar, yani kara listede olanlara da ödeme yapılmıyor. Bankalara kredi borcu olanlar, bankalara borcunu yapılandıranlar ve PTT Bank'a maaşı yatanlar promosyon parasını alamıyoruz diye bize şikayette bulunuyor. Emekli mağdur" diye konuştu.

Bankaların hukuksuz uygulamalarından vazgeçmelerini isteyen Sıtkı Yılmaz, "Bakanlığı ve BDDK'yı göreve çağırıyoruz. Emekli, sicil affına rağmen, borcunu düzenli olarak ödediği halde, bankaya yatan maaşına rağmen neden promosyon alamıyor? Bakanlığı ve BDDK'yı bu konuda sistemli bir şekilde denetim yapmaya çağırıyoruz. Emekliler sahipsiz ve savunmasız değildir. Yanlış hesap Bağdat'tan değil yargıdan dönecektir. Emeklileri mağdur etmeye hiçbir bankanın hakkı yoktur. Dernek olarak bu meselenin takipçisiyiz" dedi.

Emekliler ise, "Bankaya borcu olanların promosyonu borcundan kesilmeli. Onların bu hakkı ellerinden alınmamalıdır. Devlet bu tür aksaklıkları gidermelidir" şeklinde konuştu.

Bankaya Borcu Olan Emekliler Promosyon Alamıyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim