• BIST 99.677
  • Altın 219,992
  • Dolar 5,3394
  • Euro 6,0659
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 15 °C

Bartın-arıt Yolu İkmal İhalesi sonucu belli oldu

Bartın-arıt Yolu İkmal İhalesi sonucu belli oldu
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Arıt yolunun ikmal ihalesinin 17 Ağustos 2016 tarihinde Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu'da...

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Arıt yolunun ikmal ihalesinin 17 Ağustos 2016 tarihinde Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu'da gerçekleştirildiğini açıkladı.

Milletvekili Tunç, Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunun 2007 yılında 4 kilometrelik bölümünün yapımına başlanmasının ardından 2009 yılında yolun tamamı 36 kilometre olarak ihale edildiğini ve ihaleye itiraz sürecinin ardından yeniden çalışmalara başlandığını belirtti.

"Bir bölümü tamamlandı"

Milletvekili Tunç, "Bu ihale kapsamında Arıt-Aydınlar arasındaki 9 kilometrelik bölüm ile Çöme boğazındaki çalışmaların bir bölümü tamamlandı. 2013 Ağustos ayında bitirilmesi planlanan yol inşaatında müteahhit firmadan kaynaklanan sebeplerle çalışmalar istediğimiz hızda ilerlemedi. Daha sonra da müteahhit firma ekonomik zorluklar nedeniyle işi alt işverene devrederek, çalışmalara devam edildi. Yolun geriye kalan bölümünün tamamlanabilmesi için Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce 17 Ağustos 2016 tarihinde toprak tesviye, sanat yapıları ve üst yapı işleri yapım işinin ihalesi gerçekleştirildi" dedi.

"Bartın'ı sürekli geliştiriyoruz "

Milletvekili Tunç, Bartın-Arıt karayolunun 29 kilometre ve il yolu standardında inşa edileceğini ve yapım süresinin 900 gün olarak öngörüldüğünü ve yolun maliyetinin kamulaştırmalar hariç 70 milyon lira civarında olduğunu söyledi. Tunç, Bartın'da her alanda çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve Bartın'ı sürekli geliştirdiklerini belirterek, bu yatırımların başında da ulaştırma yatırımlarının geldiğini ifade etti.

"Bakana ve başbakana teşekkür"

Milletvekili Tunç, Bartın-Çakraz-Kurucaşile Yolu, 5 adet tünel, viyadükler ve köprüler, Bartın-Arıt-Aydınlar yolu, Kozcağız-Kumluca yolu, Kumluca-Abdipaşa yolu, Kozcağız-Perşembe yolu, Bartın-Karabük yolu, Amasra Tüneli, Kirazlıköprü Barajı yolu ve tünelleri, Kozcağız-Hasankadı-Yenice yolu, Bartın-Çaycuma-Devrek arası BSK çalışmaları, Bartın-Amasra-Çakraz BSK çalışmaları başta olmak üzere biten ve devam eden çok sayıda karayolu projesi olduğunu söyledi. Milletvekili Tunç, "Bu yatırımlardan dolayı Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve Ulaştırma Bakanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim