Baş ağrısına iyi gelen doğal çözümler

Baş ağrısı farklı nedenlerden bazı dönemlerde hepimizin canını sıkan ağrılardan biridir. En sık görülen tip stresten kaynaklı meydana gelen baş ağrılarıdır.

Baş ağrısına iyi gelen doğal çözümler
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2020 00:20

Baş ağrısını geçirmek için genellikle hemen ağrı kesicilere başvurulur. Fakat başınız her ağrıdığında ağrı kesici içmeniz bir süre sonra ağrıyı kronikleştirir ve etkisini göstermemeye başlar. Ve inanılmaz derecede rahatsızlık verir.

Baş ağrısını kesmenin tek çözümü ağrı kesici kullanmak değildir. Bazen telefonla ve bilgisayarla çok iç içe olduğumuzda da başımız ağrır ve 5 dakika gözlerinizi kapatıp dinlenmeniz bile ağrıyı keser. Çünkü baş ağrısı vücudun verdiği bir uyardır. 

Öncelikle kronik olan baş ağrılarının mutlaka bir doktor tarafından tedavi edilmesi gerektiğinin bilgisini vermeliyiz. Çünkü size bahsedeceğimiz doğal yöntemler daha çok stresten ya da yorgunluktan kaynaklanan baş ağrılarını geçirmek için uygulanan çözümlerdir. 

Gün içerisinde en az 3 litre su tüketmeniz gerekmektedir. Yeterli miktarda su içmek vücudumuzda oluşan dehidratasyonu gidereceği için baş ağrısını azaltmak en başta gelen çözümlerden biridir.7 

Nane yağı, lavanta yağı, okaliptus yağı gibi esanslı yağlar ile masaj yapmak, içmek ya da bu yağların buharını solumak baş ağrısını azaltmaktadır. Ulusalpost'un haberine göre: Özellikle stresli olduğunuz dönemlerde aromatik yağlar sizi çok rahatlatacaktır. 

Sıcak bir duş almak hem vücudunuzu rahatlatıp gerginliğinizi azaltarak baş ağrınızı hafifletecektir. Gerilim tipi baş ağrısı yaşıyorsanız bu yöntemi mutlaka deneyin. 

Düzenli nefes egzersizi yaptığın nefesinize odaklanacağınız için baş ağrınız azalacak ve rahatlayıp uykuya dalmanız kolaylaşacak. 

Çok fazla ışık olan yerlerde durmak yerine karanlık bir oda da gözlerinizi kapatıp vücudunuzu dinlendirin. 

Bulunduğunuz ortamda ki gürültüyü en aza indirmeye çalışın. 

Açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrınızı rahatlatacak yöntemlerden biridir. Temiz hava ve gün ışığı size iyi gelecek. 

Tabi ki tüm bunların yanında en önemlisi stresten uzak durmak ve onunla baş etmeyi başarmaktır. Çünkü baş ağrılarının en temel sebebi strestir ve bunu hayatımızdan uzak tutarsak eğer daha kaliteli bir yaşamını olacaktır. Bu yöntemleri baş ağrınız olduğunuzda değil keyifle sağlığınız için uygulamanız dileğiyle... 

ULUSALPOST.COM

ÖNEMLİ DUYURU! - HABERLERİMİZ KAYNAK VERİLSE BİLE AKTİF LİNK VERİLMEDEN KULLANILAMAZ