Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Güçlü Türkiye İstikametinde Yolumuza Devam Edeceğiz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Güçlü Türkiye İstikametinde Yolumuza Devam Edeceğiz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "İsteseler de istemeseler de güçlü Türkiye istikametinde yolumuza devam edeceğiz. 16 Nisan'da verilecek her 'evet' oyu, Türkiye'de kardeşliğe verilecek oydur." dedi

ADIYAMAN (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adıyaman'ın Besni ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatarak, anayasa değişikliğinin Türkiye'ye kazandıracaklarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türkiye için tarihi bir halk oylamasına gidileceğini anımsatan Kurtulmuş, kampanyanın başlangıcından bu yana milletin 16 Nisan'da "evet" diyerek Türkiye'nin önünü açacağını gördüklerini söyledi. Adıyaman'ın, Türkiye'de "evet" oyu verecek iller arasında dereceye gireceğine inandığını söyleyen Kurtulmuş, Besni'nin de bu yarışta önemli bir yerde olacağına inandığını ifade etti.

Türkiye'de son yıllarda yaşanan terör olaylarına dikkati çeken Kurtulmuş, PKK ve DEAŞ'ın milletin başına musallat edildiğini, 15 Temmuz'da da FETÖ denilen eşkıya çetesiyle ülke siyasetine doğrudan doğruya müdahalede bulunulmaya çalışıldığını anlattı.

Türkiye'nin sadece kendi sınırları içerisinde değil, sınırlarının dışında da terörle mücadele ettiğini anımsatan Kurtulmuş, "Bu örgütler siyasi, lojistik ve ekonomik destekleri nereden alıyor? Bütün bunlar neden yapılıyor? Hiç şüphesiz ki koşar adım giden, güçlü, kalkınmış, büyük bir Türkiye istemiyorlar. İstiyorlar ki Türkiye kendi içinde boğuşsun, ekonomik olarak boğuşsun. Türkiye siyasi olarak birtakım sorunlarla boğuşsun istiyorlar. Onun için bu terör örgütlerini başımıza bela ediyorlar." ifadelerine yer verdi.

"Yeni bir dünyanın kurulmasını talep eden Türkiye'den hazzetmiyorlar"

Avrupa'da, Türkiye'nin bakanları ve milletvekillerine gösterilen tutumlara tepkisini dile getiren Kurtulmuş, bu ülkelerin, polis gözetiminde terör örgütlerinin gösteri yapmasına ses çıkarmadığını, bu gösterilerin zeminini hazırladığını belirtti.

Avrupa'nın bu çifte standardını "Ortaçağ barbarlığı" şeklinde yorumlayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Dünyadaki yanlış gidişata müsaade etmeyen, yeni bir dünyanın kurulmasını talep eden Türkiye'den hazzetmiyorlar. İstedikleri Türkiye, geçmiş dönemlerde olduğu gibi koalisyon hükümetleriyle 17 ayda bir hükümet değiştiren Türkiye'dir. İstedikleri Türkiye, ekonomik krizlerle çalkalanıp parası pul olan bir Türkiye'dir. İstedikleri Türkiye, bir piyade tüfeği almak için NATO ülkelerinin kapısında kuyrukta bekleyen bir Türkiye'dir. Şimdi telaşları bu. Türkiye, öyle bir ülke ki Allah'ın izniyle dünyanın her yerine kol kanat gerebilen bir Türkiye'dir."

"Türkiye istikametinde yolumuza devam edeceğiz"

Numan Kurtulmuş, Avrupa'daki gazetelerin halk oylaması kampanyası sürecinde Türkiye aleyhinde attığı manşetlere de işaret ederek, şunları kaydetti:

"İsteseler de istemeseler de güçlü Türkiye istikametinde yolumuza devam edeceğiz. 16 Nisan'da verilecek her 'evet' oyu, Türkiye’de kardeşliğe verilecek oydur. Her 'evet' Türk'ün, Kürt'ün kol kola, gönül gönle yeni Türkiye istikametinde yürüyüşüne verilecek oydur. Her 'evet' bir daha ekonomik krizlere düşmemek için verilecek oydur. Her 'evet' bir daha siyasi krizlere düşmemek için, hükümetlerin, parlamentonun, cumhurbaşkanları ve başbakanların birbirleriyle kavgalı halde olmaması için verilecek oydur."

Kurtulmuş'a, konuşmasının ardından bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerince hediye takdim edildi.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, ilçede yapılan çalışmalara ilişkin bilgi vererek, devam eden projelerin daha hızlı hayata geçirilmesi konusunda girişimlerde bulunması için Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan destek istedi.

Muhabir: Ali Kemal Akan

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.