• BIST 97.149
  • Altın 282,758
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 31 °C
  • İzmir 35 °C

Başkale’de Hizmet Seferberliği

Başkale’de Hizmet Seferberliği
Van'ın Başkale Kaymakamı ve Belediyesi Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçede birçok alanda yaptığı çalışmalarla halkın gönlüne taht kurdu.

Van'ın Başkale Kaymakamı ve Belediyesi Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçede birçok alanda yaptığı çalışmalarla halkın gönlüne taht kurdu.

Van'ın en uzak ilçesi olan ve yıllarca hizmetten yoksun bir durumda olan Başkale ilçesi, son zamanlarda Kaymakam ve Başkan Vekili Abdulselam Öztürk'ün çalışmaları ile gündemde. İlçede iki görevi birden sürdüren ve söz konusu görevlere atandığı günden beri her alanda çalışma yürüten Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, ilçenin gelişmesi için gecesini gündüzüne katıyor. Başkale'de özellikle eğitim için adeta atak yapan Öztürk, eğitim alanında öğrencilere destek için kaynak kitap ve giyim nakdi yardımı yaparken, sağlık alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Sağlık alanında ise 1 hastane, 1 ASM, TSM ve 112 ile 3 sağlık ocağı yapımında büyük çalışmalar yapan Kaymakam Öztürk, şehit çocuklarına, dul, yetim, kimsesiz çocuklarına de destek oluyor. Hizmette sınır tanımayan Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, şehit ailelerini de hafta da bir gün ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını yerinde dinliyor. Maddi imkânsızlıklardan dolayı 780 eve un dağıtılmasında emeği olan Öztürk'ün, 120 aileye de ekmek yardımında bulunulmasında rolü büyük. Göreve geldikten sonra belediyeye 4 araç kazandıran Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, halkın da güvenini kazanmaya başladı. İlçenin sorununu çözeceklerini ve kilometrelerce sıcak asfalt dökeceklerini belirten Kaymakam Öztürk, mahalle statüsüne kavuşan köylerde de parke taşı uygulamasının yapılacağını ifade etti. İlçenin yeni bir yapılanma içinde olduğunu anlatan Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, tüm kurumların ihtiyaçlarının en hızlı şekilde karşılanması için yoğun çaba gösterdiklerini anlattı. Başkale'nin geleceğinin aydınlık olacağını belirten Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, "Yeter ki bir insanımızın canına bir şey olmasın. Maddi olarak çözülecek her şey çözülür. Ve çözeceğiz de. Bu insanımız hizmete layıktır" dedi.

Başkale’de Hizmet Seferberliği

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim