• BIST 86.796
  • Altın 248,760
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 26 °C

Başkan Atasoy, Crans Montana Forum Toplantısına Katıldı

Başkan Atasoy, Crans Montana Forum Toplantısına Katıldı
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Fas Krallığında yapılan Crans Montana Forum toplantısına...

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Fas Krallığında yapılan Crans Montana Forum toplantısına katıldı.

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Fas Krallığında yapılan Crans Montana Forum toplantısına Türk iş dünyasını temsilen katıldı. Crans Montana Forum toplantısında konuşan Nezaket Emine Atasoy, "Biz Türk iş dünyası olarak Afrika kıtasında bulunan bütün devletlere büyük ilgi duyuyoruz. Yatırımda öncelikli ülkeler arasında görüyoruz. Biz Türk iş dünyası olarak Afrika ülkelerinin kalkınması, huzur ve refahının güçlenmesi için her türlü çalışmalar yapmaya hazırız" dedi.

Bakanlar ile görüşme

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy toplantıda Afrika ülkeleri, Pasifik ülkeleri, Karayip ülkeleri, Asya ülkeleri, devlet başkanları ve Bakanlarla görüşmeler yaptı.

Başkan Atasoy yapmış olduğu görüşmelerde kendisine sıkça sorulan 15 Temmuz olaylarına değinerek, "15 Temmuz olayları Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızma yapmış bir grup terörist tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu teröristler Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından 24 saat içerisinde bertaraf edilmiş ve bu teröristler yakalanarak Türk Adaletine teslim edilmişlerdir. Türkiye Cumhuriyetinde her şey normale döndü. Türkiye Cumhuriyeti Devleti laik demokratik bir hukuk devletidir" diye konuştu.

Genel Başkan Atasoy toplantıda Samoa Devleti Başbakan Yardımcısı Fiama Naomi Mata'afa ile bir görüşme yaptı. Görüşmede kısa bir konuşma yapan Başkan Atasoy, "Biz Türk iş dünyası olarak Pasifik ülkelerinin ekonomik olarak kalkınmasına çok önem veriyoruz. Pasifik ülkelerinin ekonomisinin huzur ve refahını kalkınması için her türlü çalışmalar yapmaya hazırız" dedi.

Samoa Devleti Başbakan Yardımcısı Fiama Naomi Mata'afa ise konuşmasında, "Önümüzdeki aylarda size ve heyetinize bir program yaparak kendi ülkeme davet etmek istiyorum. Bizim ülke olarak kalkınmamız için sizin gibi çok değerli yatırımcılara ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Samoa Devleti Başbakan Yardımcısı Fiama Naomi Mata'afa, Genel Başkan Atasoy'a Pasifik ülkeleriyle ilgili düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim