Başkan Ateş'ten Bedelli Askerlik Mesajı

Başkan Ateş'ten Bedelli Askerlik Mesajı

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeleri merakla bekleyen gençlere bir mesaj da Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş'den geldi.

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeleri merakla bekleyen gençlere bir mesaj da Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş'den geldi.

Daha önceki bedelli askerlik sürecinde aktif rol almasıyla bilinen Başkan Ateş, profesyonel ordunun önemine dikkat çekti. Bedelli askerlik konusunda çalışmaların sürdüğünü aktaran Başkan Ateş, "Bedelli askerlik sürecini başlattığımız arkadaşlara söylediğim hep şuydu, sabrın sonu selamettir. Biz geçen bedelli sürecinde büyük bir mücadele ve sabır örneği gösterdik. Ülkemiz üzerine sürekli oyunlar oynanmaktadır. Ortadoğu coğrafyası zengin kaynaklarıyla uluslararası güçlerin terör örgütleriyle kirli bir savaş yürüttükleri merkez haline gelmiştir. Bunun için güçlü Ordu'ya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Profesyonel askerlik çalışmaları hızlandırılmalıdır. Bedelli askerlik ile ilgili yapılacak bir çalışma güçlü ordu amacına hizmet etmelidir. Maddi kaynak sağlayacağı gibi kendi alanında da gençlerin çalışması ülkemize ciddi bir katkı sunacaktır. Bu açıdan bedelli askerliği destekliyoruz. Bu konuda çalışma yürüten gençlere tavsiyem moral bozukluğu yaşamadan, sabretmeleridir" dedi.

Bedelli askerliğin yanısıra Akil Gençler Platformu'nun diğer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Ateş, "Akil Gençler 3 yıldır ülkemizin hassas konularında, "Gençliğin de bir sözü var" şiarıyla çalışmalar yapmaktadır. Gençlerin kanıyla yazılmış darbe anayasasının değişip, yerine gençlerin fikirleriyle yazılacak yeni bir anayasa için 16 nisan referandum sabahına kadar Türkiye "nin dört bir tarafında sahada olduk. Bundan sonra da proje odaklı çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Akil gençler olarak kendimizi karşılıksız bir şekilde ülkemizin kardeşliğine adamışız. Bu adanmışlık duygusuyla çalışmalarımızı Türkiye genelinde gerçekleştirip milletimize faydalı olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı