• BIST 86.771
  • Altın 247,237
  • Dolar 6,0108
  • Euro 6,7137
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Başkan Bakıcı’ın Referandum Çalışmaları

Başkan Bakıcı’ın Referandum Çalışmaları
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Her gün farklı ortamlarda konuyu halka anlatan Başkan Bakıcı çalışmalarını hafta sonunda da yoğun olarak sürdürdü. Yenidoğan Camii Derneği'ne, Semerkand Derneği'ne ve yeni Toki'lere misafir olan Başkan Bakıcı, 4 Eylül Mahallesi, Yediler Mahallesi ve Yeşilkent Mahallesi'nde de ev ziyaretlerini sürdürdü. Halkla buluşmalarında referandum ve cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekliliğini anlatan Başkan Bakıcı vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Konuşmalarında Cumhurbaşkanlığı Sisteminin milli bir mesele olduğunu, evet ve hayır cephelerine bakıldığında tablonun açık olduğunu belirten Başkan Bakıcı "Evet ülkemizin istikrarı ve istikbali için her birimizin imzasıdır. İstikrar için, güçlü yarınlar için her bir Evet, teröre atılmış bir tokattır" dedi.

Konuşmalarında ayrıca Türkiye'nin 16 Nisan'da tarihi bir karara imza atacağını, Anayasa değişikliği ile Türkiye'de oluşacak Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkeyi daha da ileri noktaya taşıyacağını belirten Başkan Bakıcı, "16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu milli bir davadır. Başkanlık sistemi ile Türkiye'de Cumhuriyet tarihinden bu yana devam eden siyasi istikrarsızlık sona erecek, koalisyonlar devri tarihe karışacak. Ülke yönetimindeki çift başlılık sona erip, siyasette ve bürokraside karar alıp karar vermek daha da hızlanacak, böylece ülke kalkınması daha da hızlanacak. Değişecek olan sistemle Türkiye daha da büyüyecek ve güçlenecek. Sandıkta verilen her "evet" oyu Türkiye'nin daha da güçlenmesini sağlayacak" dedi.

Başkan Bakıcı’ın Referandum Çalışmaları

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim