• BIST 102.020
  • Altın 262,668
  • Dolar 5,7227
  • Euro 6,3748
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 31 °C

Başkan Doğan: "Kızıltepe’ye Hizmetlerimizle Birlikte Sevgimizi De Götürdük"

Başkan Doğan: "Kızıltepe’ye Hizmetlerimizle Birlikte Sevgimizi De Götürdük"
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, danışman olarak görevlendirildiği Kızıltepe ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, danışman olarak görevlendirildiği Kızıltepe ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Kızıltepe ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Başkan Doğan, "İzmit Kızıltepe'dir, Kızıltepe'de İzmit'tir" diyerek, "Hükümetimiz tarafından Kızıltepe'ye görevlendirmemizin daha ilk gününden itibaren buraya odaklanarak neler yapabilir, bölge halkını nasıl memnun edebiliriz, devletimizin varlığını daha fazla nasıl vatandaşımıza hissettirebiliriz diyerek kolları sıvadık. Sürekli olarak bölgedeki yetkililerle temas halinde olduk. İzmit'ten bölgeye heyetler gönderdik. Bölgede incelemelerde bulunarak projeleri şekillendirdik. Bölgedeki muhtarları şehrimizde misafir ettik. Arkadaşlarımız sık sık Kızıltepe'ye giderek projelerin şekillenmesini yerinde takip ettiler" dedi.

Kızıltepe'li vatandaşlarla bir araya gelme arzusu içinde olduğunu dile getiren Başkan Doğan, "Heyetimizle birlikte Kızıltepe'ye giderek hem halkımızla bir araya geldik hem de kısa sürede hayatta geçirdiğimiz hizmetlerimizin açılışlar gerçekleştirdik. Kızıltepe'ye hem hizmetlerimizi hem de sevgimizi götürdük. Bölge halkının bizlere gösterdiği misafirperverlik, ilgi ve sevgiden son derece memnun kaldık. Kızıltepe'de genciyle de, yaşlısıyla da bir araya gelip sohbet etme imkanı bulduk" diye konuştu.

Kızıltepe'de geçirdiği bir günün her anını dolu dolu geçiren Başkan Doğan, "Çorba çeşmesinden vatandaşlarla hep birlikte çorba içtik. İlçe esnafımızı tek tek dolaştık, ikramlarını aldık, ikramlarını halkımızla paylaştık. Meydanda halkımıza hitap etme fırsatını bulduk. Orada uzun yıllardan sonra farklı siyasi yaklaşımdaki bir belediye başkanının konuşması oldu. Yaptığımız konuşmada birliği, beraberliği, devletimizi, milletimizi, Cumhurbaşkanımızı, kardeşliğimizin ne kadar köklü olduğunu, Avrupa'nın kirli oyunlarını konuştuk. Kızıltepeli kardeşlerimize İzmit'ten getirdiğimiz sevgileri, selamları ilettik" dedi.

Kızıltepe de bir takım programlara katıldığını belirten Başkan Doğan, "Çocuklar için yaptığımız cep sinemasını açtık, hep birlikte film izledik. Kadınlarımız için kurduğumuz meslek edindirme ve hobi kurslarını inceledik. Gençlerimiz için hayata geçirmeyi planladığımız meslek edindirme kurslarıyla ilgili incelemelerde bulunduk. Yakında hizmete girecek mesire alanında incelemelerde bulduk, vatandaşlarımızla daha yeşil Kızıltepe için fidanlar diktik. Hastaneyi ziyaret edip vatandaşlarımızla sohbet etme imkanı bulduk. Sıcak ve samimi yaklaşımlarından çok memnun kaldık. Çocuklarımız için hazırladığımız 20 bin adet derginin dağıtımını yaptık. Bölge yetkilileriyle projeler hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Bölgede bulunduğumuz süre boyunca sürekli halkımızın arasındaydık. Belki güvenlik kaygıları vardı ama biz dükkanlara da girdik, çay ocağında da oturduk, esnafa da gittik. Halkımız bizi çok güzel karşıladı, adeta bağrına bastı" ifadelerini kullandı.

Kızıltepeliler'in çok güzel insanlar olduğunu belirten Başkan Doğan, "Sevgilerini, dostluklarını, devletlerine bağlılıklarını dile getirdiler. Başlatılan bu çalışmayı memnuniyetle karşıladıklarını gördük. Özellikle İzmit'ten kalkıp oraya hizmet için gittiğimizi, hükümetimizin böyle bir çalışma başlatmasından memnun olduklarına şahit olduk. Dolu dolu, sevgi dolu, hizmet dolu, bereket dolu bir gün geçirdik. Orada verdiğimiz en önemli mesaj, "İzmit Kızıltepe'dir, Kızıltepe İzmit'tir oldu. Ülkemizin bir çakıl taşının değerini hiçbir şeye değişmeyiz. Ülkemizin her bir insanı birinci sınıf vatandaştır. Hükümetimiz, o bölgenin makus talihini, bölücülerin orada yaptığı tahribatları ortadan kaldıracak çalışmaları en güzel şekilde sürdürüyor. Bizde elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Başkan Doğan: "Kızıltepe’ye Hizmetlerimizle Birlikte Sevgimizi De Götürdük"

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim