• BIST 97.149
  • Altın 282,758
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 32 °C
  • İzmir 35 °C

Başkan Fadıloğlu Eğitmenlere Yeni Yeni Sistemi Anlattı

Başkan Fadıloğlu Eğitmenlere Yeni Yeni Sistemi Anlattı
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan Aile Merkezleri eğitmenleri, okuma salonları eğitmenleri ve spor...

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan Aile Merkezleri eğitmenleri, okuma salonları eğitmenleri ve spor eğitmenlerine Anayasa Değişikliği ve yeni Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini anlattı.

Ülke olarak çok zor zamanlar geçirdik bu zor günleri güçlü iktidarımız sayesinde aştık

Şehitkamil Belediye Atatürk Kültür ve Spor Merkezi'inde düzenlenen toplantıya Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Aile Merkezleri eğitmenleri, Okuma Salonları eğitmenleri ve Spor eğitmenleri katıldı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, 16 Nisanda yapılacak olan referandumun önemine değinerek, "Ülke olarak çok zor zamanlar geçirdik. Bu zor günleri sağduyu ve güçlü iktidarımız sayesinde aştık. Her zaman halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalıştık. Milletimizin kaynağını en verimli ve faydalı şekilde kullanmaya gayret ettik. 16 Nisan günü, çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Hepimiz biliyoruz ki 1982 Anayasasının değişmesi noktasında herkes hemfikir. 80 ihtilalini yaşayan herkes o dönemde sanki bir kurtarıcı geliyormuş gibi kim geliyorsa gelsin bizi şu sıkıntıdan kurtarsın, dedi. Ondan sonra bir anayasa paketi getirdiler. O dönemde yapılan anayasa, demokratik bir anayasal düzenleme değildi. Yapılan çalışma, askeri bir darbenin sonucundaydı. Bugün 1982 Anayasası bizim önümüzü tıkıyor. 1982 Anayasasını değiştirmek için Meclis'teki tüm partiler aynı fikirde buluştu. Fakat hiç kimse Anayasayı değiştirmek için uğraşmadı. Allah'a şükür bu memlekete Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti Hükümeti geldi ve bu işi başlattı" dedi.

Türkiye'nin AK Parti Hükümetiyle birlikte son 15 yılına değinen Başkan Fadıloğlu, "Son 15 yılda bu memleket nasıl yol aldı? Bu memleketin yüzölçümü değişmedi, yeni bir kaynak bulmadık, petrol bulamadık, altın bulmadık ama bu memleket çok hızlı yol aldı. Tek sebebi var. Yamalı bohça ortadan kalktı ve tek başına iktidarın sayesinde bu noktaya geldik. Bundan sonraki süreçte de daha hızlı karar alabilmek ve bu memleketi daha ileri götürebilmek adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ortaya çıkarıldı. Bizim hız almamız için bu değişikliği mutlak suretle yapmamız gerekiyor. Milletin aklıyla kimse alay etmesin. Milletimiz her şeyin en iyisini biliyor. Bu değişimde kimseye oy vermiyoruz. Kimseyi seçmiyoruz. Geleceğimizin daha düzgün dizayn edilmesi için "evet" mi "hayır" mı diyoruz. Yaptığımız işlem sadece bu. Başka bir şey değil. Şu an imkanlarımız çok iyi durumdadır. Refah seviyemiz her geçen gün artıyor. Suriye'nin de Irak'ın da zamanında imkanları çok iyiydi. Eğer bu memlekete sahip çıkmazsak gözümüzün önünde Suriye örneği var. Zamanında kendi ülkelerinde imkan sahibi olan kişilerin bugün neler yaşadıklarını görüyoruz. Allah korusun. Yarın bir gün bizim başımıza böyle bir şey olsa gidecek yerimiz yoktur. Bize sahip çıkacak kimse de yok. Yalnızca Türkiye'dekilerin değil, tüm İslam coğrafyasının gözü bu topraklardadır. Bu yüzden üzerimizde çok büyük bir vebal var" diye konuştu.

Başkan Rıdvan Fadıloğlu daha sonra, eğitmenlerin sorularını cevapladı.

Başkan Fadıloğlu Eğitmenlere Yeni Yeni Sistemi Anlattı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim