• BIST 101.729
  • Altın 226,010
  • Dolar 5,3025
  • Euro 5,9989
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

Başkan Karaosmanoğlu, Stk Yönetimleri İle Bir Araya Geldi

Başkan Karaosmanoğlu, Stk Yönetimleri İle Bir Araya Geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Elazığlılar ve Ezher Üniversitesi Mezunları Derneklerinin yönetimlerini ağırladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Elazığlılar ve Ezher Üniversitesi Mezunları Derneklerinin yönetimlerini ağırladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile buluşmalarına Elazığlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Demircan ve Ezher Üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Ahmet Sönmez ile yönetimlerini konuk ederek devam etti. Ülke de ki son gelişmeler başta olmak üzere, özellikle milli birlik ve beraberliğin vurgulandığı görüşmede karşılıklı fikir alışverişi de yapıldı.

İlk olarak Kocaeli Elazığlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Hemşehri derneklerimizin temsilcilerinin bu dönemde çok daha fazla sorumlulukları bulunuyor. Güçlü Türkiye'yi bütün vatandaşlarımız ve STK'larımız istiyor. Bunu bizde çok istiyoruz. Ancak bu memleketimize daha çok sahip çıkarak, çok çalışarak, üreterek, kadınlara ve gençlere proje üreterek yapılabilir. Muhakkak ki milli birliğimiz ve beraberliğimiz önemlidir. Ancak bu noktada sivil toplum kuruluşları hayatın içerisinde olduklarını, ortaya koydukları hizmetlerle ispatlar. Bunun için siz kardeşlerimin bu farkındalıkta olduğunu biliyorum. Artık kentimizde ve ülkemizde STK'ların daha fazla sorumluluk alma, taşın altına elini sokma günüdür" dedi.

Ezher Üniversitesi Mezunları Derneği ile buluşmasında da 28 Şubat döneminde yapılan zulümleri unutmadıklarının altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye'de özgürlüklerin ve demokratik hakların ne denli geliştiğini de ifade etti.

Türkiye'nin karanlık dönemlerinde, kendi insanına karşı devleti yöneten sorumluların takındığı tavırlar ve uygulamaların vatandaşları da etkilediğini belirten Başkan Karaosmanoğlu, "Bugün Türkiye Cumhuriyetin de ki her vatandaşımız özgür bir şekilde yaşamını sürdürebilmektedir. Hiç kimse bir başkasının yaşam alanına ve şekline müdahale etmesi mümkün değildir, zaten de buna en başta bizler izin vermeyiz" diye konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim