• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 16 Nisan Halk Oylaması'na ilişkin olarak, "16 Nisan'la birlikte büyük Türkiye'nin kapıları aralanacak ve...

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 16 Nisan Halk Oylaması'na ilişkin olarak, "16 Nisan'la birlikte büyük Türkiye'nin kapıları aralanacak ve gerçek güç millet olacak" dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan Halk Oylaması çalışmaları kapsamında Kıraç ve Hatunsuyu Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve sık sık "evet" seslerinin yükseldiği toplantılarda AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Türkiye'nin yeni bir sisteme ihtiyacı olduğunu vurguladı. Referandumun bir siyasi partinin seçimi olmadığını belirten Başkan Güder, "16 Nisan, Türkiye'nin seçimidir. Ülkede artık 10 yılda bir darbelerin yaşanmaması ve çift başlılığın ortadan kalkması için herkesin 16 Nisan'a sahip çıkması gerekiyor. Hep söyledik, yine söylüyoruz. Bu anayasa 1982 model Anayasa. Dolayısıyla tekliyor, yolda kalıyor. Biz inanıyoruz ki vatandaş 16 Nisan'da sandığa gidecek, tekleyen bu Anayasayı değiştirecek ve "evet" mührünü vuracak" dedi. Güder'in ardından söz alan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, 16 Nisan'ın önemine dikkat çekti. Türkiye'nin istikbali ve istikrarı için 16 Nisan'da herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Gürkan, "Bu millet her zaman en doğru kararı vermiştir. Biz milletimize güveniyoruz. Hatunsuyu ve Kıraç da inşallah sandığa giderek "evet" mührünü vuracak ve bu işi bitirecek" ifadelerini kullandı.

Gürkan, "Mesele siyaset meselesi değil, mesele memleket meselesidir. Yapılan değişiklik ile birlikte artık söz de karar da millette olacaktır. 16 Nisan ile birlikte büyük Türkiye'nin kapıları aralanacak ve gerçek güç millet olacak" dedi. Sözlerinin devamında belediye olarak yaptıkları hizmetler hakkında da bilgi veren Başkan Gürkan, "Henüz 3 yıllık bir belediye olmamıza rağmen çok büyük yol kat ettik. 3 yıl boyunca hizmet ürettik, büyük yatırımlar yaptık, ilçemize önemli eserler kazandırdık. Tüm yatırımlarımızın temeline baktığımızda ise siyasi istikrarı görürüz. Dolayısıyla daha da güçlü bir Türkiye için hepimizin vicdani sorumluluğu bulunmaktadır. İnşallah Hatunsuyu ve Kıraç da diğer Mahallelerimiz gibi 16 Nisan'da yeniden dirilişe vesile olacaktır" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim