• BIST 99.846
  • Altın 260,329
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 31 °C

Battalgazi’de Mimari Projeler Elektronik Ortamda Saklanacak

Battalgazi’de Mimari Projeler Elektronik Ortamda Saklanacak
Battalgazi Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Elazığ 16. Bölge Müdürlüğü arasında Mimari Projelerin Elektronik Ortama Alınması ve Saklanması için protokol...

Battalgazi Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Elazığ 16. Bölge Müdürlüğü arasında Mimari Projelerin Elektronik Ortama Alınması ve Saklanması için protokol imzalandı.

Protokolün imzası için Tapu ve Kadastro Elazığ 16. Bölge Müdür Vekili Mahir Tuncer ve Battalgazi Tapu ve Kadastro ilçe Müdür Vekili İlhan Sağlam, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Burada konuşan Tapu ve Kadastro Elazığ 16. Bölge Müdür Vekili Mahir Tuncer, imzalanan protokol hakkında bilgiler vererek, "Bu protokol ile Tapu Müdürlüğünde bulunan kat irtifaklı ve kat mülkiyetli gayrimenkullerin tüm projeler müdürlüğümüz tarafından taranarak TAKBİS sistemine aktarılacak. Bundan sonraki aşamada da müracaat edilen projeler belediyemiz tarafından TAKBİS sistemine aktarılacak. Burada tüm paydaşlarımız imzalanan protokolle işlemlerden faydalanacaktır. Zaman kaybı olmayacak, evrak güvenliği sağlanacak, projeler bundan sonra değiştirilemeyecek" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, protokolün önemine dikkat çekerek, "Battalgazi Belediyesi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile elektronik ortamda mimari projelerin gönderilmesi ve müdürlükte mevcut bulunan kağıt ortamındaki projelerin belediyeye iade edilmesi suretiyle, hizmetlerin daha hızlı ve sıhhatli bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır. Bu anlam da e-devlet kapsamı içerisinde yapılanan belediyemiz, hem mimari projeleri, hem imar durumunu herkese rahatlıkla gösterecek. Bu da insanların zihninde oluşabilecek olumsuz algıların ortadan kalkmasına neden olacak. Bunun yanında işlerin de daha hızlı görülmesini sağlayacak" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından "Mimari Projelerin Elektronik Ortama Alınması ve Saklanması" için protokol imzalandı.

Battalgazi’de Mimari Projeler Elektronik Ortamda Saklanacak

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim