Belçika'nın En Sevilen Kenti Brugge'da Yaşam ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belçika'nın En Sevilen Kenti Brugge'da Yaşam ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanalları, eşsiz tarihi ve çikolatasıyla rüyada mıyım hissi veren Brugge hakkında her şeyi sizlerle paylamak için bu yazıyı kaleme aldık. Belçika'nın en güzel şehir Brugge hakkında bilmeniz gereken her şey...

Brugge... Bir şehir hayal edin sokakları çikolata kokan, eski mimari yapısı olan evleri ve su ile dans edercesine dolu olan sokakları… Sıradanlığa aykırı bu şehir, öyle güzel öyle sakin ki orada bulunmak bile mutluluğun ta kendisi.

Şehir deyip geçmeyin öyle, sandığınız şehirlere hiç benzemez Brugge söyleyeyim. Sokakları çikolata kokan bu şehirde her şeyden bir parça bulursunuz. Tarihte var, aşk ta, gerçeklikte, rüya da her şey iç içe bu şehirde. Gecesi başka güzel, gündüzü başka , bu şehre hayran olmamak elde değil. Kendinizi bir rüyadaymışçasına hissettiren  bu şehre sizde aşık olacaksınız.

Aşık olunası bir maviliğin içinde kaybolacağınız bir şehir desem abartmış olmam. Gittiğiniz tüm şehirleri unutturan, sizi bambaşka bir rüyaya götüren bu şehir inanılmaz cazibesi ile turistleri büyülüyor. O kadar sessiz ve dingin bir şehir ki her şey ahenk içinde, Brugge bir melodi mırıldanıyor sanki sizde buna eşlik ediyorsunuz elde olmadan.

Bir gün Belçika'ya yolunuz düşerse Brugge’ye gitmeyi ihmal etmeyin, bu güzelim cennet şehrini görmeden dönerseniz çok şey kaçırırsınız bizden söylemesi. Brugge’yi gezilecek, hayatınızın bir parçasına sığdıracağınız şehirler arasına ekleyin ve bir gün mutlaka gidin. İnsanı büyüleyip kendi dünyasına çeken bu şehrin bir melodisi de siz olun. Her karesi heyecan ve aşk dolu bu şehre sizde hayatınızdaki özel insanlarla gidip bir sürü anı biriktirebilirsiniz. Belki bir gün Brugge rüyanız gerçek olur kim bilir…