Berat Albayrak dönecek derken Hakan Atilla istifa etmişti... İşte Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü!

Herkes Berat Albayrak kurultayda geri dönecek diye beklerken Albayrak'ın yakınındaki bir çok isim Kurultayda görev alamamıştı. Dikkat çeken bir gelişme ise Hakan Atilla'nın istifası oldu.. Yerine ise bakın kim geçti

Berat Albayrak dönecek derken Hakan Atilla istifa etmişti... İşte Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü!
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2021 18:00

Merkez Bankası Başkanının görevden alınmasının ardından Türkiye'de ekonomi dünyasında flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Yeni gelişmeye göre Borsa İstanbul başkanı da değişti.

Borsa İstanbul Başkanı Hakan Atilla ABD dönüşünde Berat Albayrak tarafından karşılanmıştı. Kritik bu istifa Albayrak kesinlikle artık dönmeyecek şeklinde yorumlanıyor.

Gelen Son dakika haberine göre ise : Borsa İstanbul'da Genel Kurul sonrasında genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi

Bloomberg HT'nin haberine göre; Borsa İstanbul'da Genel Kurul sonrasında Hakan Atilla'dan boşalan genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi. Türkiye Varlık Fonu'nda yaşanan görev değişimi sonrasında Borsa İstanbul yönetim kurulunda Zafer Sönmez'in yerine de Arda Ermut getirildi.

Hakan Atilla 8 Mart 2021 tarihinde istifa dilekçisini Borsa İstanbul Yönetim Kurulu’nu sunmuş ve istifası kabul edildiği biliniyordu.