Berna Laçin açıklamalarıyla yine her kesimden tepki aldı!

Berna Laçin açıklamalarıyla yine her kesimden tepki aldı!

Ünlü oyuncu Berna Laçin tepkileri üzerine yine çekti. Şahsi twitter hesabından paylaşım yapınca tüm kullanıcılar Laçin'i resmen linç etti. Oyuncu Berna Laçin'in tepkilere karşı yanıtı ise sert oldu....

Sivri dilli oyuncu Berna Laçin, şahsi sosyal medya hesabından covid-19 aşısı olduğu haberini paylaşınca tepkiler yükseldi. Elli yaşındakilerin nasıl şu an aşı olduklarını soran twitter kullanıcıları Laçin'i resmen linç etti. Berna Laçin'den ise cevap gecikmedi.

Elli yaşında nasıl aşı oldu?

Ünlü oyuncu Berna Laçin, koronavirüse karşı aşı yaptırdığını dile getirdi. E-Nabız sistemi üzerinden kendisine bildirim geldiğini ve buna kendisinin de şaşırdığını belirten Laçin, BioNtech aşısı vurulduğunu da açıklamasına ekledi. Henüz bu yaş grubuna sıra gelmediği için takipçileri Laçin'i sorguya çekerken güzel oyuncu da bir açıklamada bulundu. 212 sayılı Basın İş Yasasına tabi olduğu için kendisine sıra geldiğini dile getiren Laçin, aşının devredilip devredilemeyeceğini de sorduğunu ancak böyle bir işlem gerçekleşmediğini öğrendiğini de açıklamalarına ekledi.

Basın çalışanı olarak tanımlanmış aşı olduğunu söyleyen Laçin, öylesine bakmasına rağmen E Nabız sisteminde aşı ibaresini görünce şaşırdığını bu nedenle her an herkese çıkabileceğini dile getirdi. Kendisine bir ikramiye çıkmış gibi hissettirdiğini dile getiren Laçin, aşı vurulduktan sonra şemsiye çikolatalarla pozunu da paylaştı.

Gazeteci Fatih Altaylı: "Ben on yaş büyüğüm aşı olmadım"

Fatih Altaylı ise Laçin'e büyük bir tepki gösterdi. Oyuncu Laçin'in normal şartlarda çok duyarlı olduğunu ve adaleti savunmak için cesur bir şekilde açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Altaylı, Laçin'den on yaş büyük olmasına rağmen kendisine aşı için herhangi bir sıra gelmediğini de dile getirdi. Gazeteci ve köşe yazarı olan Fatih Altaylı, Laçin'i "lafta" hak hukuk savunucusu olarak tanımladı. 

Açtı ağzını yumdu gözünü

Laçin'in adalet ve hukuk anlayışının sadece kendi çıkarları ve menfaatleri çerçevesinde olduğunu ancak kendi lehine bir haksızlık olduğunda ise hak hukuku önemsemediğini belirten Altaylı, Laçin'e zehir zemberek sözler söyledi.

Basın kartı edinemeyen risk altındaki binlerce kameramana ve muhabire...

Altaylı bir yandan Laçin'in kendisinden büyük olan ve riskli olan vatandaşlar aşı beklerken bir yandan da 212'li olmadığı halde pek çok muhabir ve kameramanın aşı olmamasına nazire yaparcasına 212 basın çalışanıyım açıklamasını haklı bulmadığını da dile getirdi.