Beş Kardeş'ten Beş İnce Gönderme:

Beş Kardeş'ten Beş İnce Gönderme:

Gündeme ilişkin göndermeleri ile dikkat çeken Onur Ünlü dizisi Beş Kardeş son bölümünde de 'yüzük hırsızlığı' üzerine dönen hikayede ince göndermelerde bulundu.

Kanal D'de yayınlanan yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı Beş Kardeş dizisi gündeme ilişkin yaptığı göndermelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Dizinin 7. bölümünde yer alan cezaevi sahnesinde Nazım'ın 'hırsızlar' çıkışı geçen haftaya damga vururken sonrasında aynı sahnenin dizinin kanalının sitesinde sansüre uğraması da gündeme geldi.

AK PARA MI KARA PARA MI?

Dizinin ince göndermelerle gündeme ilişkin sözleri sosyal medyada da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz bölümlerde dizinin karakterlerinden Aziz bir sahnede 'Allah bilir kimin parası kara para mı daha kötüsü ak para mı' şeklinde de bir gönderme yaparken Beş Kardeş'in farklı bölümlerinde de sahnelerde ve sözler de Türkiye gündemine ilişkin vurgular yapılıyor.

NAMAZ KILAN ADAMA...

Yeni bölümleri yayınlanmaya devam eden dizinin sekizinci bölümünde de kaybolan yüzükle ilgili sahneler yer alırken, evde kaybolan yüzüğü kimin aldığı bulunmaya çalışılıyor. Dizideki camii imamı rolündeki kardeşin  namaz kılarken görüldüğü sahnede yüzüğü onun aldığından şüphelenilirken,  odasına girip sormaya karar veriliyor. Dizideki diyologta "Böyle namaz kılan adama yalan mı söylüyorsun da denmez ki" denilirken, yine Nazım karakteri  'ah be orhan sen bu ülkeyi halen tanımadın bu ülkede' diye gönderme yapıyor. Dizinin abisi Sait ise bu kez Nazım'ı 'siyasete bağlarsan kemiklerini kırarım Nazım' diye uyarıyor.

AYAKKABI KUTULARI OLAN SAHNE

Beş Kardeş dizisi geçmiş bölümlerin de de ayakkabı kutuları ile de gündeme mesaj göndermişti. Dizide yapılan ince göndermelerden biri de Ayşen Gruda'nın bir sahnesinde  "benim sinirimi oynatmayın çıkın gidin bahçemden 'zaten evdekileri zor tutuyorum' demesi oldu.

Rotahaber


Beş Kardeş'ten Beş İnce Gönderme paylaşan: aktifhaber