Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’dan 19 Mayıs Etkinliği İptal Açıklaması

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’dan 19 Mayıs Etkinliği İptal Açıklaması

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmesi nedeniyle açıklamalarda bulundu. Başkan Hazinedar, "Saygı göstermek o kararın doğruluğunu...''

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmesi nedeniyle açıklamalarda bulundu. Başkan Hazinedar, "Saygı göstermek o kararın doğruluğunu tasdik etmek değildir. Karar fevkalade yanlıştır" dedi.

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs nedeniyle 3 gün sürecek çeşitli etkinlikler yapılacağını açıklamasının ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, bu akşam "Bağımsızlık İçin İlk Adım Yürüyüşü" ve Can Bonomo konseriyle başlayacak etkinliklerin İstanbul Valiliği tarafından iptal edildiğini duyurdu. Etkinliklerin valilik kararıyla iptal edilmesinin ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şu an bende bilgi yok" dedi.

Bunun üzerine Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim açımdan önemli olan İstanbul Valiliğinin bana resmi yazıyla yaptığı tebligattır. Buna rağmen İstanbul ve Beşiktaş Emniyeti ile de görüştük ve bana bu konuda kesinlikle talimat aldıklarını ve bu kutlamaları yaptırmayacaklarını ifade ettiler. Tabi bu kararı alan kimdir, nasıl almıştır, bunu bilmediğimi de ifade ettim. Bu noktada bu kararın arkasında durmayan anlayış zaten durmadığını ifade ederek hemen izni vermeliydi. Ancak bakın bizim bu akşam festivalimiz başlayacaktı. Zübeyde Hanımın oturduğu ev olan Atatürk'ün evinden başlayacak olan yürüyüşümüz dahil programımız iptal edilmek zorunda kaldı. Ben milletimi, halkımı, gençleri ve gençliğimi devletin kurumlarıyla karşı karşıya getirecek bir tavrın sahibi olamam, o saygıyı gösteririm. Saygı göstermek o kararın doğruluğunu tasdik etmek değildir. Karar fevkalade yanlıştır. Bu noktada benim ülkem çok önemli ve değerli bir ülkedir. Hele ki güvenlik gerekçesiyle, üstelik hiçbir yer iptal edilmezken böyle bir milli bayramın iptal edilmesini, ben milli duygularımı rencide olarak açıklamak durumunda kaldım. Milli duygularıyla bu işe sarılan herkese de açıkçası üzüntümü ifade etmek istiyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı