• BIST 93.616
  • Altın 208,990
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 12 °C

Bilgilendirme Ve Denetim Ekibinden Esnafa Destek

Bilgilendirme Ve Denetim Ekibinden Esnafa Destek
Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, özellikle eğlence ruhsatına tabi işyerlerini mevzuat ile ilgili bilgilendirmek ve denetimlerini gerçekleştirmek...

Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, özellikle eğlence ruhsatına tabi işyerlerini mevzuat ile ilgili bilgilendirmek ve denetimlerini gerçekleştirmek için "Gece Bilgilendirme Ekibi" kurdu. Alanında uzmanlardan oluşan ekip, eğlence işletmelerinin yoğun olduğu noktalardaki işyerlerini denetledi; kurallara uygun çalışan esnafa teşekkür etti.

Çankaya Belediyesi örnek bir çalışmayı daha hayata geçirdi. Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, özellikle eğlence ruhsatına tabi işletmeleri mevzuat ile ilgili bilgilendirmek ve denetimlerini gerçekleştirmek için "Gece Bilgilendirme Ekibi" kurdu. Eğlence ruhsatına sahip işyerlerinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda denetim yapan "Gece Bilgilendirme Ekibi" eksikleri olan işyerlerine herhangi bir cezai işlemle karşılaşmamaları için gerekli kuralları yerine getirmeleri konusunda uyardı. Ekipler denetim sırasında, boşaltılmış işyerlerini kayıt altına alarak ruhsatlarını iptal ederken, faaliyette olan işletmelerin de uyması gereken kuralları yerine getirip getirmediğini inceledi. Denetim ekibi, halk sağlığının yanı sıra can ve mal güvenliği için de oluşturulmuş kurallara uygun çalışan esnafa teşekkür etti.

Ruhsat alabilmek için

Yeni işyeri açmak isteyen vatandaşların yapması gerekenleri de hatırlatan ekipler, işyeri açacak olanların, binanın onaylı mimari projesini, iskan raporunu ve yangın yönetmeliğine uygun olduğunu belgelemesi gerektiğini ifade etti. Ekipler, meyhane, kahvehane, kıraathane, bar, elektronik oyun merkezleri gibi umuma açık yerlerin eğitim kurumlarından, ibadethanelerden, öğrenci yurtları ve dershanelerden en az yüz metre uzaklıkta bulunması gerektiğini belirtti. Canlı müzik yapan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ses yalıtımı yaptırmaları gerektiğini de vurgulayan ekipler, ayrıntılı bilginin belediyenin www.cankaya.bel.tr adresli internet sitesinden ya da Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nden alınabileceğini ifade etti.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim