Bilim insanları tedirgin. Dünyaya resmen yaklaştı. Gizem çözülemezken herkesi tedirgin etti. Şimdi ise..

Bilim insanları tedirgin. Dünyaya resmen yaklaştı. Gizem çözülemezken herkesi tedirgin etti. Şimdi ise..

Astronomlar tarafından 'Mini Yeni Ay' olarak adlandırılan cisim Dünya'nın yörüngesine girdi, kısa süre olsa da, yörüngede kalacak.

Yıllardır uzayın derinliklerinin sırrını çözmeye çalışan bilim insanları aynı zamanda gelebilecek tehlikeleri de anlayıp önlem alma çabasındalar. Yaptıkları gözlemleri sık sık kamuoyu ile paylaşan bilim insanları ilginç bir "Mini Ay" haber verdi. Aylar önce '2020 SO' isimli bir gök cisminin dünyaya yaklaşmakta olduğunu belirtmişlerdi.

2021 Mayıs Ayına Kadar Bizimle

Astronomlar tarafından 'Mini Yeni Ay' olarak adlandırılan cisim Dünya'nın yörüngesine girdi, kısa süre olsa da, yörüngede kalacak. '2020 SO' adlı gök cisminin geçici süreliğine Dünya'nın yörüngesine girip Dünya'nın yeni 'Mini Ay'ı olacağı bu açıklama ile belli olmuştu.

Söz konusu cisim gezegenimizin yörüngesine girdi. Bilim insanları yapılan hesaplamalar kapsamında 2020 SO'nun 2021'in Mayıs ayına kadar Dünya'nın etrafında döneceğini belirtiyor. 2020 SO Eylül 1966'da uzaya fırlatılan Surveyor 2 Centaur roketinin bir parçası olduğu ifade ediliyor. Bilim insanları 2020 SO'nun gezegenimiz için bir tehdit oluşturmadığının ise altını çiziyor.

İlgili Haberler