Bilim İnsanlarından Rüyalarla ilgili Ezber bozan araştırma Bilinmeyen gizem artık çözüldü

Bilim İnsanlarından Rüyalarla ilgili Ezber bozan araştırma Bilinmeyen gizem artık çözüldü

Bilim insanları, uzun yıllardır rüyaların bir anlamı olabileceğini ve bizlere haber verebileceğini düşünüyor. Yapılan araştırmalar sonunda bir sonuca ulaştı bilinmeyen gizem bakın neymiş..

Bilim insanları, uzunca bir süredir rüyaların gizemini araştırıyor. Çünkü sadece birkaç saniye gördüğümüz ve bazen sanki tüm gece olayı birebir yaşamışız gibi etkilendiğimiz bu durumun bize hayatımızla ilgili haber verip vermediğini araştıran bilim insanları sonunda çözüme ulaştı.

Bilinçaltı Yansıması

Bilim insanları daha önceki araştırmalarında insanların gördüğü rüyanın 20 saniyeyi geçmediğini tespit etmişti. Bazen sadece 8 saniye gördüğümüz bir rüya bizi o kadar derinden etkiler ki saatlerce o anı yaşamış gibi hissedebiliriz. İşte insan üzerinde bu denli büyük bir etkiye sahip olan rüyaların gizemini çözmeye İtalya’daki Roma Tre Üniversitesi bilim insanları, bu zamana kadar 24 binin üzerinde bir rüya incelemesi yaptıklarını belirtti.

Rüyaların birçoğunun gün içerisinde yaşananların bir yansıması olduğunu belirten bilim insanları bilinç altımızda gizlediğimiz her şeyin rüyalarımızda karşımıza çıktığını belirtti. İnsanların gördükleri rüyalardan çok etkilendiklerini ve gün içerisinde yaşadıkları duygu durumları üzerinde oldukça etkili olduğu varsayılan bu durumun rüyalara tekrar etki ettiğini savunuyor. 

Yani diyelim ki yaşadığınız bir sorun var ve siz bu sorunu gün boyu zaten düşündüğünüz için gece rüyanızda da bu sorunu görmeye devam ediyorsunuz. Ancak bilinçaltınıza bu durumu nasıl kodlamış olduğunuz da çok önemli elbette. 

Eğer siz bu sorunu bir çözüme kavuşturmak istiyorsanız rüyanızda bunun yansımasını görüyorsunuz. Ancak bu sorunu çözmek yerine içinizde  büyütmeye devam ediyorsanız sorun rüyalarınız da da büyüyor.