Bilim İnsanlarından Şok Araştırma! İnsanlar Kedilere O Virüsü Bulaştırıyor

Bilim İnsanlarından Şok Araştırma! İnsanlar Kedilere O Virüsü Bulaştırıyor

Bilim insanlarından kedilerle ilgili kritik açıklama. Herkesi şaşırtan ayrıntı neydi?

Kedi sahiplerini ilgilendiren koronavirüs uyarısı! Gerçekler ortaya çıktı. Bilim dünyası tarafından tartışma konusu olan araştırmada bomba bilgiler var..

Bilim insanları kritik bir araştırma yaptı. Araştırma sonrasında kedilerle ilgili çarpıcı bilgiler yer aldı.

Son dönemlerde koronavirüs konusunda çok sayıda araştırma yayınlanmakta. Ancak en ilginç olanı bu araştırma oldu.

Kedi sahiplerini ilgilendiren bu önemli araştırmanın ayrıntılarında bilim insanları çok çarpıcı verilere yer verdiler.

Kediler ve koronavirüs konusunda gerçekler ezber bozacak türden oldu! İşte Bilim dünyası tarafından yapılan araştırmanın çok çarpıcı detayları. Özellikle evinde kedi besleyenleri ilgilendiren gerçekler bakın ne.

Almanya Hayvan Sağlığı Enstitüsü Başkanı Thomas Mettenleiter, araştırma sonucunda ulaşılan verilerin daha önceden de bilinenin doğruluğunu yinelediğini ve koronavirüsün hayvanlarla insanlar arasında bulaşıcılığının olduğunu kanıtladığını aktardı.

Koronavirüsün Yayılmasında Kedi ve Köpeklerin Rolü Büyük

DW Türkçe'nin internet sitesinde yer alan habere göre Almanya Hayvan Sağlığı Enstitüsü Başkanı Thomas Mettenleiter, yapılan bu araştırmanın Hayvan Sağlığı Araştırma Merkezi olan Friedrich Loeffler Enstitüsü'nün Kovid-19'un yayılmasında kedi ve köpeklerin rolünün büyük olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı.

Friedrich Loeffler Enstitüsü'ne (FLI) göre domuz, tavuk ve diğer çiftlik hayvanı türlerinin koronavirüsü bulaştırabileceğine dair herhangi bir kanıt ellerinde yok. FLI, bu konuda daha fazla veri elde edebilmek için farklı hayvan türleri üzerinde deney yapıyor.

Evcil Hayvanlarınız Koronavirüsünden Ölebilirler

Almanya Hayvan Sağlığı Enstitüsü Başkanı Mettenleiter, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığı geçiren kişilerin evcil hayvanlarıyla temaslarını kısıtlamaları gerektiğini vurgulayarak, henüz hiç bir evcil hayvanın koronavirüs nedeniyle ölmediğini ama hayvanların da koronavirüs nedeniyle ölebileceğine değindi. 

 

İlgili Haberler