Bilim insanlarından yaklaşan grip salgını öncesi uyarı koronavirüsten böyle ayırt edebilirsiniz!

Bilim insanlarından yaklaşan grip salgını öncesi uyarı koronavirüsten böyle ayırt edebilirsiniz!

Herkesi bugünlerde tedirgin eden bir gelişme var. Ya grip olursam koronavirüsten nasıl ayır edebilirim! Uzmanlar bu konuyla ilgili genel bir bilgilendirme yaptılar. İşte herkesin bilmesi gereken o detaylar

Sonbahar ayının gelmesiyle birlikte herkesi tedirgin eden bir gelişme var. Ya grip olursam bunu nasıl koronavirüsten ayırt edeceğim.

Aşı sıkıntısının yaşandığı bu dönemde gripte tehlikeli bir hal almadan uzmanlar çeşitli bilgilendirmeler yapıyorlar.

Ancak uzmanların bir çok uyarısı olduğu gibi bu konuda da uyarısı var. Örneğin griple koronavirüsü ayırt etmek için bilmeniz gereken bazı detaylar var.

Ulusalpost olarak o detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle Gripte meydana gelen belirtiler?

Gripte yüksek ateş olur ve solunum sıkıntısı yaşanabilir. En belirgin olan ise eklem ve kas ağrıları. Diğer bir adı bu hastalığın paçavra hastalığıdır.

Akciğerlere inemeyen bu rahatsızlık üst solunum yolunda kalmaktadır. Akciğerde olmadığı içinde zatüreye neden olmaz. Yani akciğerlerinizde bir ağrı bir tıkanıklık hissetmiyorsanız endişe etmeyin sadece gripsiniz!

Peki koronavirüste belirtiler neler?

Ateşe ek olarak kuru öksürük ve endişe verici boyutta yorgunluk. Ağrı ve sızılar. Aynı zamanda boğazda şiddetli ağrı.. Kesilmeyen ishal. Baş ağrısı ve tat alma duyusunun kaybedilmesi. Ciltte döküntü aynı zamanda ayak ve el parmaklarda renk değişimi.

Koronavirüste en ciddi belirtiler ise 

Solunum güçlüğü çekiyor aynı zamanda nefes darlığı yaşıyorsanız. Göğüs kısmında ağrı veya şiddetli baskı hissi. Konuşma veya hareket yeteneğinde güçsüzlük başlamışsa derhal bir doktora görünmenizde fayda vardır..

En Yeniler