BİM, A101 ve ŞOK Marketler o şehirlerde kapanacak

BİM, A101 ve ŞOK Marketler o şehirlerde kapanacak

Küçük esnafı sevindiren bir düzenleme geldi- Tekelleşmeye geçit yok.

Adım başı Türkiye'nin her yerinde açılan zincir marketlere kötü haber geldi. Küçük esnaf özellikle bakkallar bilindiği gibi bu marketlerin açılması nedeniyle zor günler geçirmekte.

Bir çoğu ya kepenk indirdi ya da çok zor şartlarda çalışmaya devam etmek zorunda kaldılar. Adım başı her yerde açılan zincir marketlere yönelik son düzenlemeye göre artık nüfusu 5 binin altında olan yerlere bu marketlerden açamayacaklar.

Düzenlemenin detaylarında şu bilgiler yer aldı.

Şok, Bim ve A101 indirim marketlerine devlet sınırı getirildi. Ticaret Bakanlığı "tedarik ve dağıtım kooperatifi" çalışmasının sonuna geldi. 5 Binden az nüfusu olan yerleşeim yerlerine A101, Bim ve Şok açılamayacak. Bakkalları ve küçük esnafı yaşatabilmek için atılan adımda nüfus şartı 5000'den küçük olan yerleşim yerlerinde açılan A101, Şok ve Bim marketleri kapatılacak.

Ancak Alınan bu karara bir çok esnaf yine sevinemedi. Bir çok esnaf sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu büyük marketler zaten küçük şehirlere gelmiyorlar yorumunda bulundular. Mesafe sınırı getirilmesini istediler.

Hali hazırda neredeyse adım başı bu marketlerden mevcut yorumunda bulundular