Bim marketten alışveriş yapanları ilgilendiriyor! Bim özür diledi ve geri toplama kararı aldı

Bim marketten alışveriş yapanları ilgilendiriyor! Bim özür diledi ve geri toplama kararı aldı

Tek tek geri topluyor, o ürünü aldıysanız dikkat. BİM resmen açıklama yaparak özür diledi. Büyük hata sonucunda kaç kişinin ürünü satın aldığı bilinmiyor. BİM, satışa sunduğu o ürünü geri çekiyor.

BİM'den fırın aldıysanız dikkat! BİM yazılı açıklama yaptı, ürünleri geri toplayacağını açıkladı. 23 Nisan Cuma günü aktüel ürünlerle gelen M4242 Turbo Simfer markalı fırınları 349 liraya satan BİM paketlerin içerisindeki ürünün farklı olması nedeniyle bir hata yaşandığını ve ürünleri geri toplayacağını açıklayan bir yazı yayınladı.

Kutunun üzerindeki bilgi ile ürün farklı çıktı

1995 tarihinden bu yana neredeyse her yere market açan mağaza zinciri Birleşik Mağazalar A.Ş., yedi bini aşkın mağazası ile tüm Türkiye'de tanınıyor. 23 Nisan gününde 349 liraya satışa çıkardığı Simfer markalı fırını ise toplatma kararı aldığını açıklayan BİM, özür dilediği bir yazı da yayınladı. BİM'in satılan kutuların üzerindeki modelin  “M4242 Turbo” olmasına rağmen içerisinden "M4298" model fırın çıkması üzerine bu kararı aldığını bildirdi. 

BİM fırınların iadesini bekliyor

Açıklamada BİM, afişteki ve kutunun üzerindeki bilgi ile çıkan ürünün özelliklerinin uyuşmaması nedeniyle ürünleri topluyor. Ürünü satın alan vatandaşlara da iade etmelerini beklediklerini dile getirirken yaşanan hata nedeniyle de özür dilediklerini bildirdiler.

Turbo fan ve ışıklandırması yok

Satılan mevcut fırında yani M4298 modelde, katalogdaki gibi turbo fan seçeneği bulunmadığı ve fırının ışıklandırmasının olmadığı görüldü. Çok sayıda müşteri ise konu ile alakalı olarak şikayetlerini dile getirince BİM geri adım atma kararı aldı.

BİM'in tarihçesi

İlk olarak 1995 senesinde açılan Birleşik Mağazalar A.Ş. sadece 21 mağazadan oluşuyordu. BİM yalnızca iki sene sonrasında 100 mağazaya ulaşabildi. 2002 senesinde ilk defa kredi kartı kabul eden BİM, 1000. mağazasını ise 2004 senesinde açtı. 2009 senesinde ilk defa yurt dışına mağaza açan BİM, Fas'taki ilk şubesini açtığını duyurdu. 2012'de BimCell'i hizmete açtıktan yalnızca iki sene sonra bir milyon Bimcell kullanıcısı edindi. 2018 senesinde ise Türkiye'nin en büyük 500 şirketi arasında yedinci geldi.

En Yeniler