• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

Binden Fazla Kadın Kanser Taramasından Geçti

Binden Fazla Kadın Kanser Taramasından Geçti
Şehzadeler Belediyesi ve Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan protokol çerçevesinde Şehzadeler'de yaşayan 1.450...

Şehzadeler Belediyesi ve Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan protokol çerçevesinde Şehzadeler'de yaşayan 1.450 kadın Şehzadeler Kanser Erken Teşhis ve Tarama merkezinde yapılan kanser tarama testinden geçti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediye olarak projeye destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Şehzadeler Belediyesinin destekleri ile Şehzadeler KETEM'de başlayan ücretsiz kanser erken teşhis ve tarama projesi devam ediyor. Proje kapsamında Şehzadeler'in 65 mahallesinden evlerinden alınan bayanlar Şehzadeler KETEM'e getirilerek kanser erken teşhis ve tarama işlemlerinin yapılmasının ardından yine Şehzadeler Belediyesinin araçları ile evlerine bırakılıyor. Proje kapsamında bugüne kadar 1.450 kadının bu projeden faydalandığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı Şehzadeler ilçesi Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkeziyle erken teşhis edilebilir kanser türleri tanısına dair işbirliği ile ilçe merkezimiz ve mahallelerimizden bu güne kadar 1.450 bayan mahallelerde bulunan, sağlık ocaklarından belediyemizin araçlarıyla alınarak KETEM'e getirilip gerekli tarama işlemlerinin yapılmasının ardından evlerine kadar taşıma işlerini yerine getirmiştir. Bu proje ile yapılan taramalar sayesinde olası bir kanser riskinin önüne geçilmiş oluyor. Şehzadeler Belediyesi olarak biz insan merkezli ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızın gereği olarak sınırlarımızda yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı olabilmesi, öncesinde gerekli tedbirleri alabilmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün çalışmalarına destek verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Belediye olarak yasalar ve imkanlar nispetinde, halkımızın sağlığı ile ilgili çalışmalara vereceğimiz destekler, bundan sonra da artarak devam edecektir" dedi.

Binden Fazla Kadın Kanser Taramasından Geçti

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim