Bir Çok Ülke Yasakladı Ama İnatla Satılıyor Oysa Büyük Zararı var!

Bir Çok Ülke Yasakladı Ama İnatla Satılıyor Oysa Büyük Zararı var!

Normalinden bu daha zararsız diyerek yıllarca reklamını yaptılar. Satışına izin verdiler oysa çok büyük zararları çıktı! Tehlikeye dikkat edin:

Sigaranın zararlarını hepimiz biliyoruz. Ama son günlerde bazıları normal sigara tüketmek yerine elektronik sigaraya yöneldiler ve zararsız olduğunu iddia etmeye başladılar.

Oysa uzmanlar tarafından bu konuyla ilgili hayati bir uyarı var. Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına bu bilgileri iyi okuyun ve sevdiklerinizle paylaşın

Gazete Habertürk'ten Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre E-sigarada kullanılan likitlerde bulunan etkin maddelerin Türkiye’ye bitki ilacı olarak girdiğini dile getiren Erbek, “Bu ürünler Türkiye’ye ilk geldiğinde Tarım Bakanlığı inceledi. Ürünlerde böcek ilacındaki maddeler olduğu saptandı.

2008’de Sağlık Bakanlığı bunların zehirli olduğu onaylayıp yasak getirdi. Bağımlılık yapma riski olduğunu belirledi. E-sigaranın içinde tarım ilaçlarında kullanılan maddeler, fare zehiri bile var. Ayrıca nikel ve kurşun gibi ağır metaller içeriyor” dedi. Erbek, şöyle devam etti:

“Elektronik sigaraların içinde kanser gelişimini tetikleyen madde var. Farelerde yapılan deneylerde akciğer harabiyeti yaptığı ortaya çıktı. Bu ürün sigara bıraktırıcı olarak tanıtılıyor. Araştırmaların yüzde 90’ında böyle bir etkisi olmadığı tespit edildi. E-sigara ile vücuda giren ağır metaller, kişinin bünyesine göre değişik evrelerde kansere yol açıyor