Bir süredir düşmeye devam eden altın bakın hangi tarihten itibaren yükselmeye başlayacak..

Bir süredir düşmeye devam eden altın bakın hangi tarihten itibaren yükselmeye başlayacak..

Son 4 ayın en büyük düşüşünü yaşayan altının ne zaman yükselmeye başlayacağı merak ediliyor. Merkez Bankası'nın faiz artırımından sonra düşmeye başlayan altın yeniden yükselir mi diye düşünülürken analistlerden tarih geldi...

Son 4 ayın en büyük düşüşünü yaşayan altının ne zaman yükselmeye başlayacağı merak ediliyor. Merkez Bankası'nın faiz artırımından sonra düşmeye başlayan altın yeniden yükselir mi diye düşünülürken analistlerden tarih geldi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan seçimlerin ardından 20 Ocak'ta koltuğu devralacak olan Joe Biden'ın ardından altın fiyatlarının da yeniden yükselişe geçeceği öngörülüyor.

2021'e Düşüşle Başlamıştı

Altın fiyatlarının düşmesinin ardından yatırımcılar yönünü dövize ve kripto paraya çevirmişti ancak onlarda da ciddi oranda düşüş yaşanmasının ardından piyasadaki bu dalgalanmanın ne zaman durulacağı merak konusu olmuştu. Altın analistleri ise, biraz daha sabredilmesi gerektiğini ve bu düşüşün uzun süreli olmayacağını her seferinde dile getiriyor ancak tarih vermekten kaçınıyorlardı. 

İlk Kez Tarih Verildi!

ABD seçimlerini kazanan Joe Biden'ın 20 Ocak'ta mevcut Başkan Donald trump'tan koltuğu devralmasının ardından piyasalardaki dalgalanmanın hafifleyeceğini ve altının yeniden yükselişe geçeceği belirtiliyor.

Joe Biden'ın koltuğa oturması ile alacağı ekonomik kararların Amerika'da ekonomik genişleme yaratacağını düşünen analistler, bunun ardından altın eğrisinin yönünü yeniden yukarıya çevirecek ve yükselişe geçecektir diyor.

2021'in En Güvenilir Limanı

2021 yılında dünya çapında yaşanacak ekonomik buhran göz önüne alındığında piyasalardaki dalgalanmanın yıl boyunca sürebileceğini ancak altının her dönemde olduğu gibi bu yılın da en güvenilir limanı olacağını ifade ettiler.

Birden olmasa bile Ocak ayının son haftasından itibaren altın kademeli olarak da olsa bir yükselişe geçecek.