• BIST 97.787
  • Altın 221,492
  • Dolar 5,3470
  • Euro 6,1001
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

Bir Tatlı Huzur Korosu’ndan Türk Sanat Müziği Konseri

Bir Tatlı Huzur Korosu’ndan Türk Sanat Müziği Konseri
Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen resim, elişi sergisi ve "Bir Tatlı...

Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen resim, elişi sergisi ve "Bir Tatlı Huzur Korosu" tarafından gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konseri büyük beğeni topladı.

Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Kepez Belediyesi Turhan Mildin Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen resim ve elişi sergisi ile Huzur Evi sakinleri ve Çanakkale halkının katılımı ile oluşturulan Bir Tatlı Huzur Korosu tarafından gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konseri katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Konser öncesi Turhan Mildin Kültür ve Sanat Merkezinde huzur evi sakinlerinin yaptığı yağlıboya, karakalem resim ve el işi sergisinin açılışı yapıldı. Huzur Evinde kalan vatandaşların halk eğitim merkezi resim öğretmeni Hilal Akgül ve el sanatları öğretmeni Sibel Başaran'ın öncülüğünde hazırlanan resim ve el işleri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Huzur evinde kalan Mürsel Topcaner, kısa süre önce hizmete giren Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin çok önemli işlere imza attığını ifade etti. Topcaner, "Kısa sürede kaldığımız huzur evine uyum sağladık. 90 kişinin kaldığı huzur evinde faaliyetlerimiz ise yoğun bir şekilde sürüyor. Huzur evi müdürü İstiklal Okur'un öncülüğünde resim, elişi gibi el emeği çalışmalarının yanı sıra kurduğumuz sanat müziği korosu huzur evimize huzur getirdi" dedi.

Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından kurulan koroya halktan da büyük destek oldu. Koro Turhan Mildin Kültür ve Sanat Merkezi Levent Kırca salonunda Çanakkale Halkı Eğitim Merkezi müzik öğretmeni Ceyda Çelik öncülüğünde hazırladığı bir birinden güzel 22 eseri seslendirdi. Çok sayıda vatandaşın izlediği konser sonunda koro uzun süre ayakta alkışlandı.

Bir Tatlı Huzur Korosu’ndan Türk Sanat Müziği Konseri

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim