Bir tutam Kaynatıp İçildiğinde Erkeklerin O derdine çare oluyor

Bir tutam Kaynatıp İçildiğinde Erkeklerin O derdine çare oluyor

Bazı Şifalı Bitkiler gerçekten etkileriyle kendisine hayran bırakıyor. Şimdi sizlere yine önemli bir bitkiden bahsedeceğiz:

Doğamızdaki bazı bitkiler ve otlar gerçekten alternatif olarak kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte oldukça değer kazandılar.

Oysa Yüzyıllar önce eski insanlar bu şifalı otların mucizelerinden yararlanır sağlıklarına katkı sağlarlardı.

Şimdilerde ise insanların yeniden eskilerin yöntemlerine yönelmesiyle şifalı bitkilerin değerini yeniden anlaşılmaya ve hayatımıza girmeye başladılar.

Şimdi Sizlere vereceğimiz bu sağlıklı bilgileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir onların yararlanmasını sağlayabiliriz.

Bahsedeceğimiz Bitkimiz Herkesin bildiği Rezene..

Kökeni Akdeniz ve Batı Asya olan rezene eskilerden beri sebze ve salata olarak kullanılmaktadır: er gün bir parça tüketimi cinsel gücü artırmakla kalmayıp onlarca hastalığa şifa oluyor

Romalılar'ın baş tacı olan bu bitki gladyatörlerin güçlü olmalarını sağlamak amacıyla kullanılıyordu. 

Erkekleri güçlendiren Rezene kadınların ise zayıf kalmasını sağlıyordu.

Görüntü olarak dereotuna çok benzese de ondan hem farklı hemde daha faydalıdır. Cinsel Gücü artıran Rezene Gözlere iyi geldiği gibi mideyi rahatlarak hazmı kolaylaştıran bir bitkidir.

Açlık hissini bastıran rezene diyet yapanlar için ise bulunmaz bir nimettir. Sinirleri papatya çayı gibi yatıştıran rezene aynı zamanda iyi bir sakinleştiricidir.

Tohumu: Soslar, balık yemekleri ve ekmek yapımında kullanılabilir. Ayrıca çiğnenerek tüketilmesi durumunda ağız kokusunu yok eder.

Yaprağını ister salata yapın ister sebze yemeklerine atın. İsterseniz yapraklarını kaynatarak çayını yapın ve için..