Bırakın adamlar çalışsın

Maşallah bu yıl belediye seçimlerinden dolayı ülke genelinde en çok ziyaret gerçekleştirilen ay Nisan ayı oldu. Bu gidişte Mayıs ayı iade-i ziyaret ayı olacaktır.

Başkanlara hayırlı olsun ziyaretine gidemeyenlerin, sonra giderim diyenlerin, yoğun olur diye ince düşünenlerin başkanlara hayırlı olsun demeye gidecekleri ay Haziran ayıdır. Bu durumda kaynaşma ayının Temmuz olacağını düşünürsek.

Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ayları başkanların yeni kurdukları ekibi tanıma ve motivasyon mücadelesiyle geçecektir.

Kısacası bana göre 2019 tanışma ve uyum yılı olacak gibi görünüyor. Mazbatasını alan belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar adeta mutluluktan uçuyor. Mazbata alamayanlarda almak için sonuçları bekliyor. Özel kalem müdürü olarak atananların sosyal medya hesaplarında takipçileri hızla artıyor!

Başkan olanlar ise sosyal hesaplarda beğeni yağmuruna tutuluyor. Bugüne kadar görmedikleri, göremeyecekleri ilgi alakayla karşı karşıya kalıyorlar. İşte başkan olmak böyle bir şey? Sakın ola bu ilgi alaka kimsenin ego dengesini bozmasın. Amaç hizmet aşkıyla, gönüllere girmek kalplere yerleşmekse aradaki ince çizgiye, samimi görünüp en çok zararı veren yakın çevreye çok dikkat etmek gerekiyor. Başlangıçlar elbette önemli ve şaşalıdır. Siz siz olun başlangıçlara çok fazla takılmadan sonuca bakın. Makamların kimsenin tapulu yeri olmadığını aklınızından çıkarmayın.

Elbette hak edenler er ya da geç mazbatayı alacaklardır. Bir önceki yazımda ne demiştim, Mart sonu bahar mı olur, güneş mi açar, şimşek mi çakar, yıldız mı kayar bilinmez?

Ülkemiz için sandıktan çıkan ve çıkacak olan sonuçlar hayırlı olsun. Adaylar açıklanmadan isimler üzerinde yorum yapanlar, kabul etmeyenler, kesinlikle olmaz diyenler, şimdi safları sıklaştırma derdine düştüler. Belediye başkanlarını ilk ziyarete gidenler yine onlar oldular. Bugüne kadar görülmeyen yeni simalar, sosyal medya kullanmayanlar bile birden çark ederek sosyalleştiler. Ne değişti? Niye böyle oldu? Belediye başkanı hizmet için görevli olandır. Belediye başkanlarının hizmetlerini, icraatlarını, vaatlerini görme taraftarı olanlar benim gibi uzaktan seyrediyorlar. Toplum geneline bakacak olursak bir başkan furyası aldı başını gidiyor. Sessizlik sonrası kopacak fırtınalara kimse kulak vermiyor. Bırakında bu insanlar belediyelerin borçlarıyla, ödemeleriyle,bütçeleriyle, vatandaşların sorunlarıyla ilgilenip projelerini hayata geçirerek çalışsınlar.

Belediye başkanı sizin başkanınız olduğu kadar hepimizin başkanıdır! Azınlıktan değil? Çoğunluktan alkış almak için kolları sıvayan başkanları rahat bırakın. Hayırlı olsun demenin de bir adabı olmalıdır. Belediye başkanınız her zaman makamında olacaktır bir yere kaçmıyor. Müsaitse buyur edecektir. Kapı önünde tek sıra olup sıkboğaz etmeye gerek var mı? Önümüzde daha 5.yıl hayırlı olsun demeye uzun bir vakit var.

Bırakın başkanlara yanaşmayı, şirinlik yapmayı çok seviyorsanız bitirin ziyaretleri de görevini icra edip başkan olduklarını anlasınlar. Vatandaşların beklentilerine hizmet ederek karşılık versinler. Azınlığın alkışları hatalara çoğunluğun alkışları başarıya götürür. Günün Sözü: Mühim olan makam kapısının açık olması değil gönül kapısının açık olmasıdır.

Gönül kapısı açık olanların makamları huzur verir. Biz, yakında başınıza gelecek bir azap ile sizi uyardık. Kişinin,nelere öncelik verdiğini, ilerisi için neler hazırlayıp, takdim ettiğini kontrol edeceği, kulluk sözleşmesindeki ortak taahhütlerini, Allah'a iman, kulluk ve sorumluluk bilincini şuur altına iterek örtbas edip inkârda ısrar eden kâfirin: “- Ah ne olaydı, toprak olaydım” diyeceği gün, bu azap sizin başınıza gelecek Nebe’ Suresi 40. Ayet Yerelden Ulusala

Önceki ve Sonraki Yazılar