Birileri Üzülecek! iOS 15 Güncellemesi Alabilecek iPhone Modelleri Açıklandı

iOS 15 güncellemesini bazı cep telefonları alamayacak bununla ilgili bir açıklama yapıldı.

Birileri Üzülecek! iOS 15 Güncellemesi Alabilecek iPhone Modelleri Açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 22 Ocak 2021 18:05

Eskiden ev telefonlarımız vardı. O ev telefonunu herkes kullanır bizlere ulaşmak isteyenler o telefondan ulaşırdı. Şimdi herkesin elinde yeni bir telefon var. Dur durak bilmeyen bir çılgınlık.. Telefonlar öylesine hayatımızda ki bazılarımız tuvalete bile onsuz gidemiyoruz. Ancak herkesi isyan ettiren bir gelişme daha var ki :

Her yeni çıkan telefon bir öncekini kullanılamaz hale getiriyor. Özellikle büyük teknoloji devleri bunu bilerek yapıyorlar.

Sürekli tüketiciyi yeniye yönlendirmek istiyorlar.

Öyle ki bazı uygulamalar telefon güncel değilse kullanılamayabiliyor bile.. Tüketim çılgınlığına öylesine ürkütücü boyutlara ulaştı ki dur durak bilmiyor.

Şimdi yeni bir güncelleme geliyor. iOS 15 güncellemesi. Ancak bu güncellemeyi bazı cep telefonları alamayacak. Bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

İşte iOS 15 güncellemesi hakkında herkesin bilmesi gereken detaylar...

Apple'ın 2021 yılı içerinde piyasaya sürmeyi planladığı yeni modellerle birlikte sunması beklenen iOS 15 güncellemesi, iPhone kullanıcılarının merak konusu oldu. iOS 14 ve sonrasında birçok sorun yaşayan Apple kullanıcıları yeni güncellemenin onlara neler getireceğini bekliyor. 

Apple, kullanıcılarına ortalama 5-6 yıl güncelleme ve destek sunan bir firma olarak biliniyor. Apple'ın yeni sürümü iOS 15'in geleceğini duyan kullanıcılar, hangi modellerin yararlanacağını sorgulamaya başladı. Yeni sürümden 2015 yılında piyasaya sürülen iPhone 6S ve 6S Plus ne yazık ki yararlanamayacak. Öte yandan 2015 yılında piyasaya sürülen ve oldukça sevilen modeli iPhone SE'de iOS 15'ten yararlanmayacak.

iOS 15 Güncellemesi Alacak Modeller

2021'in son aylarında gelmesi beklenen iOS 15 güncellemesinde hali hazırda milyonlarca insanın kullandığı iPhone 6S serisi ve 2015 yılında piyasaya sürülen iPhone SE modeli yararlanamayacak.

iOS 15 Güncellemesi Alacak Modellerin Listesi

iPhone SE 2020 güncelleme alacak  
iPhone 12 Pro Max güncelleme alacak
iPhone 12 Pro güncelleme alacak
iPhone 12 mini güncelleme alacak
iPhone 12 güncelleme alacak
iPhone 11 güncelleme alacak
iPhone 11 Pro güncelleme alacak
iPhone 11 Pro Max güncelleme alacak
iPhone XS Max güncelleme alacak
iPhone XS güncelleme alacak
iPhone XR güncelleme alacak
iPhone X güncelleme alacak
iPhone 8 Plus güncelleme alacak
iPhone 8 güncelleme alacak
iPhone 7 Plus güncelleme alacak
iPhone 7 güncelleme alacak