Biten Maskara Şişesini Sakın Atmayın! Evde Organik Rimel Tarifi...

Biten Maskara Şişesini Sakın Atmayın! Evde Organik Rimel Tarifi...

Maskara şişesini çöpe atmayın! Evde organik maskara yapımı çok kolay... Kozmetiğe fazla para harcamaya gerek yok, evde yapabileceğiniz organik rimel tarifi yazımızda. İhtiyacınız olan tek şey birmiş bir rimel şişesi ve...

Makyaj malzemesini evde yapmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Hele ki maskara hakkında çok büyük bir önyargı var. Emin olun evde yapılan farlar bile çok daha zor yapılıyor. 

Enflasyon nedeniyle neye zam gelmedi ki? Geçtiğimiz sene sadece elli liraya satılan bir maskara şu sıralarda yüz lirayı aşmış durumda. Makyaj malzemesi almaya imtina eder olmuşken, bu dönemde görünen tek yerimiz olan gözlerimiz için evde basit ve organik bir rimel hazırlayabiliriz.

Alerjen derdi, kimyasala maruz kalma gibi tehlikeleri de ortadan kaldıran organik makyaj malzemelerini evde yapan kadınların sayısı sandığımızdan çok daha fazla. Hatta kendilerine özgü ve en çok yakışan renkleri bulan kadınlar bu hallerinden de çok memnun. Evde yapabileceğiniz ruj, fondöten ve allık gibi malzemelerin dışında zifir siyahı maskarayı da yapmak mümkün ancak dediğimiz gibi öncelikle boş bir şişe bulundurmak gerekiyor.

Evde Maskara Tarifi İçin Hangi Malzemeler Gerekiyor?

Kıvamını tutturabilirseniz bu harika tarifimizi yapmadan önce bitmiş bir rimel kabınızı iyice yıkayıp kurutun. Hatta topaklanma gibi bir sorunu yoksa yıkamayabilirsiniz bile. Diğer yandan bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı, üç çorba kaşığı kadar aloe vera, bir kömür kapsülü, bir çay kaşığı da E vitamini yağı ile birlikte yarım çay kaşığı soya. Sadece bu kadar...

Evde Rimel Tarifi Nasıl Yapılır?

İlk adımda birer çay kaşığı hindistancevizi yağı ve e vitaminimizi bir eritme tavasına alalım. Üzerine yarım kaşığı kadar soyamızı ekleyelim. Hepsini birbirine karıştırmak için benmari gibi eritelim. Ardından karıştıralım ve içerisine üç çorba kaşığı aloe veranızı dökün. Pürüzsüz bir hale gelene dek karıştırın ve sonrasında siyah renk vermek için kömür kapsülünü kullanın. Kömür kapsülünü ekledikten sonra da güzelce karıştırıp tüpün içerisine dökün. İsterseniz şırınga ile, bulabilirseniz ufak huni ile isterseniz de poşete delik açarak yapabilirsiniz.