Bitlis, Tatvan’da Kemik Dansitometri Ve Mamografi Hizmeti Başladı!

Bitlis, Tatvan’da Kemik Dansitometri Ve Mamografi Hizmeti Başladı!

Bitlis'in Tatvan Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde kemik dansitometri ve mamografi cihazlarıyla hizmet vermeye başlandı.

Bitlis'in Tatvan Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde kemik dansitometri ve mamografi cihazlarıyla hizmet vermeye başlandı.

Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde kemik mineral yoğunluğunu ölçmek ve kemik yoğunluğu kaybını değerlendirmek amacıyla yapılan bir test olan kemik dansitometri ile meme kanseri konusunda doğru ve hızlı tanı koyup tedavinin yapılmasına olanak sağlayan mamografi cihazları hizmet vermeye başladı. Tatvan Devlet Hastanesinin 400 yatak kapasiteli yeni hizmet binasıyla bölge hastanesi konumuna geldiğini belirten Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Erdinç Eren, hastane bünyesinde kurdukları yeni cihazlarla hastane olarak yenilemeye ve büyümeye emin adımlarla devam ettiklerini söyledi. Hastane bünyesinde son olarak kurulan kemik dansitometri ve mamografi cihazlarıyla hizmet vermeye başladıklarını ifade eden Eren, yeni alınan cihazlar ile birlikte artık hastaneye başvuran hastaların bu tetkikler için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmadıklarını ifade etti. Hastanenin gün geçtikçe kapasitesini artırdığını ifade eden Eren, "Bölgemizde şuana kadar büyük işler yapmıştır. Hem ekip kadromuzu, hem de cihaz ve ekipmanımızı bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda son olarak hastanemize Kemik mineral yoğunluğunu ölçmek ve kemik yoğunluğu kaybını değerlendirmek amacıyla yapılan bir test olan kemik dansitometri ile meme kanseri konusunda doğru ve hızlı tanı koyup tedavinin yapılmasına olanak sağlayan mamografi cihazları hizmet vermeye başladı. Bu sağlık hizmetinin de başlamasıyla birlikte artık hastanemize gelen hastalarımız bu tetkikler için ilçe dışındaki başka bir hastaneye gitmelerine gerek kalmayacak. Bu vesile ile şimdiden her iki cihazın da hastanemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı