Gerçeği öğrenen çok şaşırıyor, Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçek soyadı ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasıyla bir anda CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu şimdilerde Cumhurbaşkanı adaylığı yolunda hızla ilerliyor. İşte Kılıçdaroğlu'nun bilinmeyenleri

Gerçeği öğrenen çok şaşırıyor, Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçek soyadı ortaya çıktı
Yayınlanma Tarihi : 18 Haziran 2022 20:00

17 Aralık 1948 yılında Tunceli'de dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu şimdilerde en çok merak edilen isim. CHP'nin her fırsatta Cumhurbaşkanı adayı olarak duyurduğu Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki bazı bilinmeyenleri sizler için derledik.

3 çocuğu bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ile evlidir.

Türkiye onun adını 1999 yılında DSP'den milletvekili aday adayı olmasıyla duydu. Ancak DSP Genel Başkanı Başbakan Ecevit tarafından Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterilmedi.

2002 seçimlerinde CHP, İstanbul Milletvekili olarak meclise giren Kemal Kılıçdaroğlu ardından 2007 yılında tekrar CHP, İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.

Bülent Ecevit'in aday yapmadığı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın ise en gözde adamıydı.

Kılıçdaroğlu hızla yükseldi partinin Grup başkan vekili oldu.

Ardından Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş'a karşı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Seçimi %36,80'lik oy oranıyla kaybetti.

Kadir Topbaş ise AKP adına girdiği seçimde %44,7 oy oranına ulaşarak seçimi kazanmıştı.

Kılıçdaroğlu sonrasında ise beklenmedik bir şekilde Deniz Baykal'ın istifasıyla boşalan koltuğa oturdu.

CHP'nin 7. genel başkanı olarak seçilen Kemal Kılıçdaroğlu bu göreve 22 Mayıs 2010 tarihinde getirildi.

Yaklaşık 12 yıldır CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu şimdiye dek girdiği bir çok seçimi kaybetmesi nedeniyle eleştiriliyor.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise doğru adaylarla yarışa giren CHP aynı zamanda İyi Parti ve HDP'nin aday çıkarmaması üzerine seçimleri İstanbul ile Ankara'da kazandı.

Kılıçdaroğlu şimdilerde Cumhurbaşkanı adaylığına koşuyor..

Kılıçdaroğlu'nun biyografisine bakıldığında ise dikkat çeken bir değişiklik var.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun önceki soyadının Karabulut olduğu dikkat çekiyor.. Ailesinin Karabulut soyadını neden Kılıçdaroğlu olarak değiştirdiği ise büyük merak konusu olmaya devam ediyor. 

 

Biyografiler