Mete Gazoz kekeme mi? Mete Gazoz'un hastalığı ne?

2020 Yaz Olimpiyatları'nda klasik yay bireysel şampiyonu olan ülkemiz Milli sporcusu Mete Gazoz'un başarısı herkesi sevindirirken hastalığı da merak edilmeye başlandı..

Mete Gazoz kekeme mi? Mete Gazoz'un hastalığı ne?
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2021 17:12

Ekşi Sözlük'ün youtube kanalına konuk olan Milli Sporcu Mete Gazoz konuşmasıyla dikkat çekti. Sorulara içtenlikle verdiği yanıtlar dikkat çekti. Aynı zamanda Mete Gazoz'un hastalığı da merak edilmeye başlandı.

Çok sayıda kişinin sosyal medya üzerinden bu konuda araştırma yaptığı dikkat çekerken Mynet internet sitesi Mete Gazoz'un hastalığıyla ilgili bir haber yayımlamış.

KENDİSİ VE AİLESİNDEN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK

Olimpiyat şampiyonluğu sonrasında mikrofonlara konuşan Mete Gazoz'un konuşma sırasında zorlandığı sevenlerinin dikkatinden bilindiği  kaçmamıştı. Mete Gazoz ekşisözlük'ün youtune kanalına da konuk oldu ve burada da konuşmasındaki problem dikkat çekti. Mete Gazoz'un rahatsızlığıyla  ilgili Mete Gazoz ve ailesinden bir açıklama veya bilgilendirme yapılmadı ancak genç sporcuda Mynet'in iddiasına göre basit bir "Akıcılık bozukluğu" (Kekemelik/Hızlı Konuşma) veya benzeri olarak Tourette sendromu olduğu düşünülüyor..

METE GAZOZ KİMDİR?

22 Yaşında olan Mete Gazoz 8 Haziran 1999 doğumludur. Edinilen bilgiye göre  İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü sporcularındandır. Aynı zamanda  Uluslararası spor kariyerine 2013 yılında başlayan sporcu, Ağustos 2021 itibariyle dünya sıralamasında 2. sırada yer alarak zirveye oturmuştur.

METE GAZOZ DOĞUM YERİ?

Mete Gazoz'un doğum yeri İstanbul'dur..

Biyografiler