Böbrekleri temizleyen 5 süper bitki üstelik sadece bir tutamı bile yetmekte...

Böbrekleri temizleyen 5 süper bitki üstelik sadece bir tutamı bile yetmekte...

Böbreklerimiz vücudumuzun en önemli organıdır. Peki böbreklerimizi nasıl koruyabiliriz?

Böbrekler vücudumuzun en önemli organıdır. Böbreklerin en kritik görevi ağız vasıtasıyla almış olduğumuz yiyecek ve içeceklerin sindirilmesi sonucunda oluşan zararlı atık maddeleri idrar yoluyla süzüp dışarı atmasıdır.

Bir diğer görevi ise vücudumuzda yer almakta olan minerallerin su dengesini sağlamasıdır. 

Böbreklerimiz çalışmadığı zaman bir çok hastalık baş göstermeye başlar ve makineye bağlı bir yaşam sürmek zorunda kalabiliriz. Şimdi Sizlere Ulusalpost olarak böbreklerimize faydalı bitkilerden bahsetmek istiyoruz.

Bu 5 bitkiyi sofranızdan eksik etmemelisiniz.

KARAHİNDİBA

KUŞBURNU

ADAÇAYI

MAYDANOZ

AYRIK OTU

Bu bitkiler arasında kuşkusuz en ucuz olanı Maydanozdur. Maydanoz kürü peki nasıl yapılır?

İşte Maydanoz kürünün yapılışı.. 

Bu kürü sabah uyandığınızda uygulamanız hem sağlığınız hem böbrekleriniz için daha yararlı olacaktır. Gerekli malzemeler yarım demet kadar maydanoz ve 1 adet limon 1 bardak su.. Blenderde bu malzemeleri karıştırın. Hazırlamış olduğumuz C vitaminin etkisinin yok olmaması için hemen içmeliyiz. Ardından kahvaltımızı yarım saat sonra yapabiliriz.. Bu yöntem sayesinde böbreklerinizi arındıracak ve vücudunuzdaki toksinleri dışarı atacaksınız.

Aynı zamanda kilo vermeye de olumlu ektileri olan bu kür vücuttan ödem atılmasına da yardımcı olacaktır. Nefesi ferahlatan özelliği nedeniyle de ağız kokusunu giderici özelliği vardır...

Böbrek sağlığınız için günlük 2.5 Litre su içmeyi ve alkol gibi zararlı içerikleri içmemeyi ilke edinmeniz gerekmektedir.. Unutmayın Sağlık her şeyden önce gelir...

ULUSALPOST-KAYNAK VERİLSE DAHİ AKTİF LİNK VERMEDEN HABERİ ALINTILAMAYINIZ!.

En Yeniler