Borç Parayla dükkan açtı İşleri tırmanışa gecince şimdi fabrika sahibi oldu

Borç Parayla dükkan açtı İşleri tırmanışa gecince şimdi fabrika sahibi oldu

Diyarbakır'da yaşayan bir çocuk annesi Özgül Çelikten, borç para alarak açtığı hırdavatçı dükkanında işleri öyle büyüttü ki. Şimdilerde...

Diyarbakır'da yaşayan 37 yaşındaki bir çocuk annesi Özgül Çelikten, çocukluktan beri hayalini kurduğu ticarete atılma işine girmek istiyordu ancak hiç parası yoktu. 

Eksilerle Kurdum Şirketi

Etrafında eş, dost, akraba kim varsa yakınlarından topladığı para ile küçük bir dükkan açtı. Açtığı dükkanda iş güvenliği ekipmanları ve personel kıyafetleri üzerine satış yaptığını ancak sonrasında gelen talepler doğrultusunda hırdavat dükkanına çevirdiğini anlatıyor..

Aldığı borçlarla eksilerle şirket kurduğunu ifade eden Özgül Çelikten, ardından sektörel talepleri değerlendirerek İş yerini Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesine taşımaya  ve boya fabrikası kurmaya karar verdiğini söylüyor.

Sadece iş kurmayan bunu aynı zamanda akademik eğitimi ile de ileriye taşımak isteyen Çelikten, Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. 

cats.jpg

Hayalim İlaç Fabrikası

Bu işe giriştiğinde aklında hiç böyle bir şey olmadığını ifade eden Çelikten şimdilerde boya fabrikası sahibi..

Hayalinin ilaç fabrikası kurarak o sektörde de bulunmak olduğunu ifade eden başarılı iş insanı, yaptığım araştırmalara göre, Türkiye'de tek kadın hırdavatçı benim diyor.

Erkeklerin bakış açısının farklı olduğunu ifade eden Özgül Çelikten, sattığımız ürünlerin kurulumunu yapıp veriyoruz. "Nasıl yani bize tırpan kullanmasını kadın mı öğretecek diyorlar anca yapıyoruz." dedi. Zamanla müşterilerinin de alıştığını ve çok memnun olduğunu ifade eden Çelikten, boya ile ilgili konular olduğunda kadın ne anlar o işten diyenlerin bulunduğunu da belirtiyor ancak kimyager olduğum için ürünün tamamına hakimim ve uygulamaları da biz yapıyoruz diyor. Sektörde büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Çelikten, ihracat siparişleri almaya başladıklarını da ifade ediyor.