Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor E-Devlet Üzerinden Kontrol Edilmesi Gerekiyor Hemen Silinecek

Borcu olan herkesi ilgilendiren önemli gelişme E-Devlet üzerinden kontrol edip hemen başvurursanız cezalardan kurtulabileceksiniz. İşte o kolaylığa ilişkin ayrıntılar.

Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor E-Devlet Üzerinden Kontrol Edilmesi Gerekiyor Hemen Silinecek
Yayınlanma Tarihi : 16 Haziran 2021 16:47

 

Bir çok kişi borç içerisinde bir çok kişi ise borcu olduğunu bilmiyor bu yüzden E-Devlet harika bir araç. E-Devlet üzerinden kişiler hakkında herhangi bir işlem yapılmış mı yapılmamış mı öğreniyor sonrasında ise ödemesi gereken bir borcu var mı yok mu kontrol edip bakabiliyor.

Eğer sizinde borcunuz varsa E-Devlet üzerinden kontrol edin sonrada devletin sağladığı imkanlardan yararlanmak için başvurunuzu yapın. Ayrıntıları sizler için derledik. 

Devlete borcu olanlar bu habere dikkat! Yapılandırma yasası ile ceza siliniyor, faiz oranı düşüyor!

Milyonlarca kişi yapılandırma yasasının yürürlüğe girmesini bekliyordu. Sonunda o müjdeli haber geldi. Yapılandırma yasası devlete borcu olanlar için büyük bir fırsat sunuyor.

BORÇ FAİZİ İNDİRİLDİ

Devlete borcu olan milyonlarca kişinin beklediği haber geldi. Yürürlüğe giren yapılandırma yasası ile birlikte yüzde 5'lik faiz yüzde 0.75'e indirildi. Böylece hem emlak  hem de çevre temizlik vergisini geciktirenler için büyük bir fırsat doğdu. Ayrıca araç muayanelerini geciktirenler için de sevindirici haber var.

1100 LİRALIK BORÇ 85 LİRAYA DÜŞÜYOR

Yapılandırma yasasının yürürlüğe girmesinden itibaren araç muayanesinin yapıldığı tarihe kadar geçen sürede artık yüzde 5 yerine yüzde 0.75 faiz oranı uygulanacak. Örneğin 2016’da araç muayenesi dolan bir kişi ekim ayında ödeme yapmak isteğinde 1100 TL yerine 85 TL ödeyecek.

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Yasa ile birlikte borçlu vatandaşlara peşin ve taksitli ödemelerde kolaylık sağlanıyor. Ayrıca faiz ceza, gecikme zammı alacaklarının tamamı siliniyor.  Başvuruların ardından ilk taksit süresi içinde gecikme faizi alınmayacak. Onun yerine hesaplanan enflasyon farkının yüzde 90'ı silinip yalnızca yüzde 10'u alınacak.  Yapılandırma yasasından yararlanmak isteyen vatandaşlar için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2021 olarak belirlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.