Borcu olan İşveren ve vatandaşları ilgilendiren af ve yapılandırma geliyor müjdesi

Borcu olan İşveren ve vatandaşları ilgilendiren af ve yapılandırma geliyor müjdesi

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren af beklentisi yeniden gündeme geldi. Borcu olanları ilgilendiren uygulama hakkında önemli detaylar var: İşte ayrıntılar

Tahsil Edilemeyen Vergi borçları katlanarak büyüyor. Koronavirüs sürecinde bir çok esnaf gerek prim gerekse vergilerini ödemekte güçlük çekti

Herkesin gözü kulağı gelecek bir Vergi affında. Ekim Ayında beklenti öylesine yüksek ki herkes tarafından dile getirilmeye başlandı. Ancak bu konu hakkında Takvim gazetesinde çarpıcı bir haber yayınlandı Merakla müjdeyi bekleyen vatandaşları ilgilendiren detaylar aktarıldı.

Vergi affının neden çıkması gerektiğinin yapıldığı analizin çok sayıda vatandaş tarafından paylaşıldığı görüldü:

Peki olası bir Vergi affı gerçekten var mı? Olursa nasıl olacak. BEKLENTİNİN böylesine yüksek olan gelişme ne?

İşte tüm ayrıntıların yer aldığı Takvim gazetesi sayfalarındaki o ilgili bölüm:

Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde Pandemi dolayısıyla kulüplerin etkilendiğini ve buna bağlı olarak 'Borcu Yoktur' yazısı aranmayacağını bildiren bir yazı yayımladı.

TFF kararı yapılandırma sinyali mi?

TFF'nin bu kararı sonrası haliyle birçok spor kulübü vergi ve SGK prim borçlarını aksatacak, bu paraları başka yerler için kullanacak. Bir sonraki yıl ise şampiyon olamayan kulüpler bu borcu kapatacak kadar gelir elde edemeyeceğinden SGK ve Vergi borçları gecikme zamlarıyla birlikte yine milyonları bulacaktır. İşte bu durumda her zaman olduğu gibi akla Torba Kanun gelecektir.

İşverenlerin gözü kulağı yapılandırmada

TFF'nin vermiş olduğu karar yapılandırma sinyali olarak görülebilir. Zaten yılın başından beri piyasanın her kesiminden yükselen bir borç yapılandırma beklentisi mevcuttu.

Pandemi süreci etkileriyle hem işverenlerin hem vatandasın devlete olan borçları ciddi miktarda artış gösterdi.Haliyle 2020 yılı içerisinde devlet ile vatandaş arasında borç barışı sağlanması için en geç ekim ayına kadar bir düzenleme beklentisi kulislerde iyice yayılmaya başladı. Her anlamda zor geçen bu yıla, gecikme ve tecil faizlerini affedecek, borçları uzun vadeli ve teminatsız olarak taksitlendirebilecek bir yapılandırma düzenlenmesi ilaç gibi gelecektir.Spor kulüplerine yapılan bu destek bakalım işverenlere ve vatandaşa yapılacak mı hep beraber izleyip göreceğiz.

En Yeniler