• BIST 85.310
  • Altın 247,904
  • Dolar 6,0474
  • Euro 6,7549
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

Boybeyi, Çocukları Madde Kullanımına Karşı Uyardı

Boybeyi, Çocukları Madde Kullanımına Karşı Uyardı
Türkiye Kamu Sen Kilis İl Temsilcisi Osman Boybeyi, cafe ve kıraathane türü eğlence yerlerinde işletme sahipleri, çocukların sigara, nargile ve alkol kullanımını...

Türkiye Kamu Sen Kilis İl Temsilcisi Osman Boybeyi, cafe ve kıraathane türü eğlence yerlerinde işletme sahipleri, çocukların sigara, nargile ve alkol kullanımını görmezden geldiğini, uyuşturucu tacirleri toplumsal alanlarda ve okul yakınlarında kol gezdiğini söyledi.

Kilis İl Temsilcisi Osman Boybeyi, çocukların aile ve toplum içinde faydalı bir birey haline geldiğini ifade ederek, "Sosyal hayatta ne yazık ki çok önemli tehlikelerle karşı karşıyadır. Bu tehlikelerin başında ise sigara, alkol ve uyuşturucu gelmektedir. Bizler çocuklarımızı bu tehlikelerden korumaya çalışırken ne yazık ki onlara okul yakınlarında ki bakkallarda tek tek ya da paket halinde sigara satılmakta, bayilerden alkol almalarına göz yumulmaktadır. Özellikle cafe ve kıraathane türü eğlence yerlerinde işletme sahipleri, çocuklarımızın sigara, nargile ve alkol kullanımını görmezden gelmektedir. Buna ilaveten uyuşturucu tacirleri toplumsal alanlarda ve okul yakınlarında kol gezmektedir. Bahsettiğimiz bu tehlikelerden çocuklarımızı korumak hem bizim, hem de devletimizin güvenlik güçlerinin en önemli görevi olmalıdır. Bizler çocuklarımızı kötü arkadaş ve çevrelerden uzak tutmalı, güvenlik görevlilerimiz ise özellikle okul yakınlarında çocuklarımıza tane ve paket şeklinde sigara satan yerleri tespit edip uyarmalı, tekrarında ise gereken cezaya çarptırmalıdır. Okul çevrelerinde ve tüm sosyal alanlarda denetimler arttırılmalı ve uyuşturucu tacirlerinin evlatlarımızı zehirlemesinin önüne geçilmelidir. Devletimizin ilgili ve yetkililerini bu konularda daha fazla özen göstermeye davet ediyoruz" dedi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim