• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 24 °C

Bozdağ: 'Bu alçaklığı yapanlardan...

Bozdağ: 'Bu alçaklığı yapanlardan...
Bozdağ: 'Bu alçaklığı yapanlardan her türlü hesap sorulacaktır'

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Yozgat’ta toplu temel atma törenine katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, FETÖ’cülerden hesap sorulacağını söyledi. “Bu millet ve bu devlet büyüktür” diyen Bakan Bozdağ, “Bu devletin büyüklüğünü hesap edemeyenler millete çarpılmış ver geri kaybetmişlerdir yıkılmışlardır. Allah’ın izni ile bundan sonrada aynısı olacaktır.

Yeter ki biz bir olalım iri olalım diri olalım kardeş olalım birlikte büyük Türkiye olalım. Bugün Türkiye’nin demokrasiye verdiği değeri göremeyen ülkelerde bunu iyi görmesi lazım. Bizi batılılar eleştiriyor. Demokrasi hukuk devleti falan şu bu eleştiriyorlar. Ben onlara soruyorum. Hangi batı ülkesinde Türk milleti gibi demokrasiye, hukuk devletine milletine milli iradeye sahip çıkıp tankların altına yatıldı. Hangisinde kurşun atan silahlara koşuldu. Demokrasiye hukuka sahip çıkan Avrupa Birliğinin içerisinde ABD’de bir yapı var mı bir millet var mı başka yerde olsa bunu kahraman ilan ederler. Ama şimdi bunlar darbecilere ne olacak onu merak ediyorlar. Demokrasi kahramanlığı yapan bu hukuka insan haklarına sahip çıkan Avrupa Birliğinin değerlerine sahip çıkan Türk milletinin kahramanlığını niye övmüyorsunuz, niye şapka çıkartmıyorsunuz. Bunlar bizim değerlerimize sahip çıktılar.

Emin olun darbe başarılı olsaydı onlar zil takıp oynayacaklardı. Neden kullanacakları alçaklar gelecekti neden Türkiye’yi yeniden köleleştirmek için fırsat bulmuş olacaklardı. Bugünkü güce gelmek için 100 yıl bekleyen bir milleti bir devleti 100 yıl geriye götüreceklerdi. Artık dik duran bir Türkiye, dik duran bir Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, dik duran bir millet, değil onların emir komutası altında köleleştirilmiş bir millet bir devlet bulmayı hesap ediyorlar. Ama bunlar tarihe baksınlar bu milleti yedi düvel işgal etti başarmadı FETÖ’nün köpekleri ile mi başaracaksınız. Allah için birliğimize, dirliğimize, sahip çıkalım. Aramızdaki görüş farklılıkları ne olursa olsun birbirimizin kadri kıymetini bilelim. Hepimizin bu ülke ve millet için ne kadar önemli olduğunun farkına varalım” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim